Як боротися з яблуневим квіткоїдом?

Як боротися з яблуневим квіткоїдом?


Зазвичай садівники виявляють його черв’яка, який перебуває в молодій зав’язі, але «потяг уже пішов», зав’язь безнадійно зіпсована, яблучко з неї не виросте. Капостить жук-казарка бронзово-зеленого кольору, з хоботком, як у довгоносика.
Як і довгоносик, він прогризає бутон і відкладає в нього яйце. Личинка, що вилуплюється з нього, харчується зростаючою зав’яззю й падає разом з зав’яззю на землю, виповзає з падалиці й іде на обертання в лялечку у верхній шар ґрунту. Зрозуміло, що боротися зі шкідником треба в момент відокремлення бутонів, тобто коли із щільної купки починають висуватися бутони. Ефективна ця боротьба тільки до початку фарбування бутонів у рожевий цвіт. Якщо бутони повністю пофарбовані, личинка вже усередині й зав’язь однаково погублена. Чим обприскувати? Тим, що шкідника дезорієнтує, тобто стороннім і сильним запахом, щоб спантеличити квіткоїда: начебто б запах рослини-годувальника, а в той же час іншої.
Не думайте, що тільки тварини печуться про своє потомство. Комахи й навіть рослини теж опікуються своїм потомством. Тому шкідники не стануть прирікати на голод своє потомство, залишаючи його в підозрілому місці. Звідси й рекомендації: обприскуйте свій сад у момент відокремлення бутонів (строки, звісно, для кожної рослини різні) настоєм хвої, пижма, цибульної лушпайки, цитрусових кірок, бур’янів і так далі. Можна використовувати карбофос або «Фуфанон», але тільки до цвітіння будь-якої рослини в саду. Крім того слід знати, що ці препарати мають досить високу інгаляційну токсичність, тобто попадають у ваш організм при диханні й сильно «саджають» печінку. Так що під час обробки марлева пов’язка обов’язкова.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *