Як на Шумщині вирішують проблеми з безпритульними тваринами

Як на Шумщині вирішують проблеми з безпритульними тваринами

Начальник Шумського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Роман Баглай взяв участь у нараді заступника голови Шумської ОТГ Олександра Макаревича з представниками ГО “Захисту тварин чотири+два” щодо захисту безпритульних тварин.

Рішенням Шумської ОТГ з метою ефективного вирішення питань щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у місті було затверджено “Програму поводження з безпритульними тваринами в Шумській ОТГ на 2021-2023 р.р.”, відповідно до якої виділено 20 000 грн для облаштування місця  проведення стерилізації та притулку для утримання тварин в післяопераційний період. Про це повідомляє сайт Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Необхідність розроблення Програми викликана наявністю значної кількості безпритульних тварин на території громади, що у свою чергу призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного та екологічного стану, якості життя мешканців громади, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.

Програма спрямована на цивілізоване вирішення цих ситуацій шляхом зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.

 Регулювання чисельності безпритульних тварин є багатопрофільною проблемою і потребує залучення різних структур та організацій громади для її вирішення та планування на довгострокову перспективу. Як показав світовий досвід, масове знищення тварин може тривати нескінченно, не вирішуючи проблему, та є економічно невигідним – на місця вилучених тварин мігрують інші, заповнюючи «екологічні ніші» на вільних територіях. Слід наголосити про необхідність дотримання особистих прав людини на охорону здоров’я від спостерігання за загибеллю безпритульних тварин, внаслідок жорстокого поводження з ними.

Волонтери за сприянням міської ради організовують місце для проведення стерилізації, а також догляд за тваринами в післяопераційний період. Після десятиденного терміну утримання тварин спеціалістами ветеринарної медицини буде проведено щеплення проти сказу, після чого тварини випускаються на волю.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares