Як підтверджують трудовий стаж

Як підтверджують трудовий стаж

Пенсійний фонд надав рекомендації щодо підтвердження трудового стажу, пише Фінанси.ua.

Якщо в трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 або є виправлення, або неточні записи  трудовий стаж можна підтвердити наступними документами: довідками з посиланнями на відповідні накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи; особовими рахунками і відомостям про нарахування заробітної плати (довідками зазначеного зразка за Порядком подання та оформлення документів та копіями архівних документів); посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами і угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.

Якщо такі документи відсутні, приймаються членські квитки профспілок. При цьому періоди роботи підтверджуються лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Для підтвердження стажу необхідно звернутись: на підприємство (або до правонаступника), де особа працювала; якщо підприємство припинило діяльність, то до архівної установи у тій місцевості, де людина працювала; до органів Пенсійного фонду, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства/установи, до якої необхідно направити запит та копій документів особи, яка потребує допомоги.

Період навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується: дипломами; посвідченнями; свідоцтвами; довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Період військової служби підтверджується: військовими квитками; довідками, виданими військовими комісаріатами, військовими частинами і установами системи Міноборони, Держкордону, Головного правління командуючого Нацгвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою, СБУ, Служби зовнішньої розвідки; довідками архівних і військово-лікувальних установ.

Військова служба у складі діючої армії, в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    Ольга

    Чоловік провчився три роки, ми прийшли щоб йому записали ці дані (нам сказали, що “ми такого не робимо)… Хто має робити ці записи у книжці???
    І ще одне декретні дані якщо ніде не працювала вони рахуються до стажу чи ні, і хто має їх вписати???

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares