Як сильно впливає щитоподібна залоза на потенцію?

Як сильно впливає щитоподібна залоза на потенцію?

Одним із головних регуляторів життєдіяльності людського організму є ендокринна система, що складається з гіпоталамуса і гіпофіза, щитоподібної залози, тимусу, підшлункової, наднирників, статевих залоз.

Основна функція щитоподібної залози — забезпечення правильного енерго- та теплообміну в клітинах. Будь-які збої у роботі цього маленького органу відбиваються на загальному самопочутті людини, зокрема і на статевій сфері.

 

Які захворювання щитовидки можуть викликати проблеми з потенцією?

Головні порушення в роботі метеликоподібної залози — це посилений (гіпертиреоз) або недостатній (гіпотиреоз) синтез гормонів. В обох випадках відбувається порушення обмінних процесів на всіх рівнях — енергетичному, жировому, білковому, вітамінно-мінеральному.

Причини розвитку цих порушень можуть бути такими:

  • гіпертиреоз: Базедова хвороба, автономія і запалення щитоподібної залози;
  • гіпотиреоз: хвороба Хашимото, хірургічне видалення залози, радіойодтерапія, прийом медикаментів при терапії гіпертиреозу.

Крім того, збої у роботі щитовидки можуть провокуватися стресами, неправильним харчуванням, атаками вірусів і паразитів, шкідливими звичками, недостатньою фізичною активністю, радіаційним опроміненням.

Більше інформації про те, як щитоподібна залоза впливає на потенцію

Основні симптоми проблем із щитовидкою

Порушення роботи щитоподібної залози у чоловіків діагностуються за низкою характерних ознак:

  • постійне знесилення, швидка стомлюваність (гіпотиреоз) або виснаження при постійному нервовому збудженні (гіпертиреоз);
  • наявність м’язових і суглобових болів, особливо в кінцівках;
  • зниження ваги при хорошому апетиті (гіпертиреоз) або збільшення маси тіла при мінімальній кількості їжі (гіпотиреоз);
  • дискомфорт у місці розташування органу, який проявляється зміною тембру голосу, почуттям здавленості, постійним покахикуванням;
  • погіршення стану шкіри і волосся — на шкірі з’являються висипання, волосся стає сухим і ламким, починають випадати;
  • сексуальний потяг слабшає або відсутній, погіршується ерекція, знижується якість сперми.

Як впливає на потенцію видалення щитоподібної залози?

При гіперфункції щитоподібної залози нерідко вдаються до хірургічного (часткового або повного) видалення залози. В результаті, в організмі може виникнути дефіцит важливих гормонів. Для корекції вдаються до довічної гормонозамісної терапії, яка призначається з першого дня після проведення резекції.

Після видалення щитоподібної залози чоловіки можуть скаржитися на:

  • постійну втому і сонливість удень;
  • рідкий пульс;
  • велику потребу в тривалому нічному відпочинку;
  • гіпотермію (t тіла нижче +36˚С);
  • сухість шкіри, задишку;
  • стрибки артеріального тиску;
  • набряки обличчя і тіла.

Щодо статевої сфери, то часто спостерігаються зниження сексуального потягу, недостатня ерекція, прискорена еякуляція, погіршення якості сперми.

Що буде, якщо не лікуватися?

Збої у функціонуванні щитоподібної залози вкрай важливо виявляти на ранній стадії, коли ситуацію можна виправити консервативними методами і навіть просто корекцією харчування і способу життя. Інакше видалення навіть невеликої частини цього життєво важливого органу загрожує назавжди порушеними обмінними процесами, які доведеться коригувати довічним прийомом медикаментів.

Щитовидка і потенція нерозривно пов’язані — будь-яке зниження сексуальної активності може свідчити про порушення її функціонування. Якщо явище тимчасове, його легко виправити за допомогою відомих препаратів для потенції — Віагри, Сіалісу, Левітри, Дапоксетину, Вімаксу. Деякі з них призначаються і при лікуванні хвороб щитоподібної  залози як коригуючий сексуальну активність засіб. Якщо тривожні симптоми довго не припиняються або посилюються, потрібно обов’язково обстежитися, щоб виключити серйозні проблеми з щитовидкою або своєчасно почати оптимальне лікування.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *