Як Тернопільщина співпрацює з Литовською Республікою

Як Тернопільщина співпрацює з Литовською Республікою

Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш зустрівся із Почесним консулом Литовської Республіки у м. Тернопіль та Тернопільській області Ярославом Візняком. Під час зустрічі обговорили перспективні напрямки українсько-литовської співпраці. Про це повідомляє сайт ТОДА.

«Литовська Республіка підтримує Україну на шляху до ЄС, і за це ми щиро вдячні. Тернопільська область має налагоджену співпрацю з окремими повітами. Зокрема, партнером області у сфері міжрегіонального міжнародного співробітництва є Тауразький повіт. Пандемія COVID-19 змінила багато наших планів. Однак, ми дуже сподіваємося, що після завершення карантину ми відновимо активну співпрацю. Насамперед, ми зацікавлені у реалізації проектів у сфері освіти, культури, туризму. Не менш важлива співпраця в аграрній сфері», – наголосив голова ОДА.

Володимир Труш подякував за допомогу медичним закладам Тернопілля під час пандемії COVID-19. Засоби індивідуального захисту від Почесного консульства Литовської Республіки у Тернополі отримала Монастириська центральна районна лікарня, інфекційне відділення КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги», Почаївська центральна районна комунальна лікарня.

«Ми очікуємо, що вже з 16 червня Литовська Республіка відкриє кордон. Тоді зможемо планувати візити чи спільні заходи. У нас є багато планів щодо співпраці. Один із напрямків – реабілітація учасників АТО у Литовській Республіці. Є відпрацьована програма, яка передбачає не лише медичні процедури, а й культурну програму», – зазначив Почесний консул Литовської Республіки у м. Тернопіль та Тернопільській області Ярослав Візняк.

Довідка

Динаміка розвитку торговельно-економічних відносин області з Литовською Республікою за січень-березень 2020 року засвідчує взаємний інтерес. Зовнішньоторговельний оборот товарами області (ЗТО) з Литовською Республікою за січень-березень 2020 року склав 8,9 млн дол. США або 4,4% від загального ЗТО області (201,3 млн дол США).

Обсяги експорту товарів становили 0,7 млн дол. США, імпорту – 8,2 млн дол. США. Основа експорту – фармацевтична продукція, папір та картон, деревина і вироби з деревини, а імпорту: енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares