Як уникнути переохолодження: поради тернопільських рятувальників

Як уникнути переохолодження: поради тернопільських рятувальників

Як уникнути переохолодження: основні правила поведінки у холод.

Минулої доби в Бережанську міську лікарню з діагнозом «Загальне переохолодження і відмороження пальців нижніх кінцівок І-ІІ ступенів» доправили жителя села Гутисько Нараївської ТГ Тернопільського району, 1947 року народження. Обставини травмування встановлюються.

Загалом з початку 2023 року на Тернопільщині від переохолодження та обмороження постраждали 15 громадян. Із них – 11 зазнали травмування, 4 загинуло.

У Головному управлінні ДСНС України в області нагадують про основні правила поведінки, які захистять від переохолодження і обморожень:

ніякого алкоголю, адже відчуття тепла при його вживанні оманливе. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають;

ситість: не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини;

багатошаровість одягу і «ні» тісному взуттю;

рукавички, шапка, шарф, піднятий комір – обов’язково, вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду;

активність: щоби зігрітися, рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше;

кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.

Щоби уникнути контактного обмороження, не торкайтесь металу руками або язиком і будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі.

І найголовніше: стежте за прогнозом погоди і не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10, уникайте подорожей на далекі відстані, дбайте, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *