Як зекономити на опаленні будинку?

Через незрозумілу ситуацію на вітчизняних ринках газу та електроенергії і постійне здороження комунальних тарифів, вирішення проблеми економії на опаленні стає все більш актуальним. Серед усіх можливих варіантів опалення будівлі найбільш вигідними виділяються декілька. Останнім часом популярності набуває використання у системах опалення теплових насосів. Найпростіший у конструкції і монтажі – тепловий насос «повітря-вода». Завдяки інноваційним технологіям такий насос здатен з одного кіловату тепла з повітря довкілля переробити від трьох до п’яти кіловат тепла, яким буде обігріте приміщення.

Стандартні теплові насоси складаються з зовнішнього та внутрішнього блоків. Навіть при морозі тепла з повітря достатньо, аби підвищити температуру холодоагенту до кипіння. Але якщо неправильно зробити розрахунки необхідної потужності теплового приладу, цього буде недостатньо для опалення будинку. Тому виробниками такого обладнання розробляються спеціальні програми, призначені зорганізувати процес розрахунку необхідних потужностей. Експерти кажуть, що використання теплових насосів здатне зменшити витрати теплопостачання та кондиціювання до неймовірних 50 – 80 відсотків.

Якщо говорити про системи опалення, то слід зауважити, що до сих пір не втрачають своєї актуальності водяні системи опалення будинків. Про найкращі з таких систем можна дізнатись на українському сайті британської компанії «MYCOND Limited» (https://mycond-heatpump.com.ua/ua/vodyane-opalennya-perevagi-ta-nedoliki/). Як зазначають фахівці компанії, якщо придбати сучасні теплові системи, наприклад, котли на біопаливі або інші сучасні котли чи теплові насоси, можна отримати доволі економічну і дуже зручну систему. Подібні системи індивідуального обігріву найбільш популярні і вигідні для приватного сектору.

Але є і недоліки в системах індивідуального обігріву будинків водою. Так, обладнання таких систем зазвичай не служить більше 10-15 років. Існує ризик замерзання води у трубах, що може призвести до проривів. Проектування та монтаж таких систем проводяться тільки висококваліфікованими фахівцями. Але, не дивлячись на це, сучасні системи водяного опалення як і раніше часто встановлюють у нових будинках. Використання таких систем разом із тепловими насосами «повітря-вода» здатні здешевити витрати на опалення у три, а іноді і в п’ять разів.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares