Які свята, пам’ятні дати та події припадають на 7 липня?

Які свята, пам’ятні дати та події припадають на 7 липня?

7 серпня – Успіння праведної Анни. Вона була матір’ю Діви Марії та бабусею Ісуса Христа. Двічі на рік Церква згадує праведну Анну – в дні Зачаття та Успіння. В народі дні називають просто “Літня Анна” та “Зимова Анна”.

Праведна Анна була сором’язливою, богобоязною жінкою, народилася у сім’ї першосвященника Аарона. Свого чоловіка Іоакима дуже любила та поважала. Хоча вони були людьми заможними, але жили бідно. Вони постійно молилися, ходили до храму та допомагали нужденним. На жаль, в їхній сім’ї не було дітей, а серед євреїв це тоді вважалося прокляттям.

Якось праведній Анні з’явився архангел Гавриїл, який сповістив, що незабаром у неї народиться донечка. Через дев’ять місяців чудо дійсно здійснилося і пара назвала донечку Марією. Коли Марії було три роки за заповітом її віддали до храму на служіння.

Наші предки називали 7 серпня Літня Анна або Анна Зимовказниця. За погодою цього дня пророкували, якою буде зима. Ранки вже ставали помітно холоднішими, що нагадувало про прихід осені.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 серпня:

1888 рік – знаходять першу жертву Джека-Різника;

1932 рік – у СРСР приймають “Закон про п’ять колосків”, вже до 1 січня 1933 засуджено на термін понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110;

1942 рік –  на островах Гуадалканал, Тулагі, Гавуту-Танамбого в архіпелазі Соломонові острови висаджуються союзні війська і починається  шестимісячна Гуадалканальська кампанія;

1960 рік – Кот-д’Івуар проголошує незалежність від Франції;

1964 рік – у США приймають Тонкінську резолюцію, що дозволила розширити участь США у війні у В’єтнамі;

1968 рік – у Лондоні українські емігранти закидують камінням посольство Радянського Союзу;

1970 рік – проводять перший комп’ютерний шаховий турнір;

1993 рік – частину Букінгемського палацу відкривають для туристів;

1998 рік – терористичні атаки проти посольств США у Кенії і Танзанії, внаслідок яких загинули 258 людей;

2000 рік – японці винаходять водневий електромобіль;

2008 рік – починається російсько-грузинська війна;

2016 рік – початок “стрілянини на півночі Криму” – інсценована спецпровокація російських спецслужб з метою імітації “нападу диверсантів ГУР МО України” начебто закинутих з материкової України до Криму.

В цей день народилися:

1819 рік – український письменник, громадський діяч, фольклорист, етнограф, перекладач, редактор і видавець Пантелеймон Куліш;

1966 рік – засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз;

1982 рік – багаторазова олімпійська чемпіонка з плавання, геройка України Яна Клочкова.

Який день в Україні і світі

7 серпня в Україні і світі святкують День професійного спікера. Свято було запроваджене з метою об’єднати людей, які виходять на сцену і не бояться говорити на будь-яку тему, навчають, розповсюджують інформацію. В деяких людей слова “публічний виступ” можуть викликати прискорене серцебиття. Згідно зі статистикою 20-25% американців бояться виступати перед великою аудиторією. А психіатри сходяться на думці, що 95% людей відчувають страх публічних виступів.

День професійного спікера – це професійне свято. Тому потрібно привітати тих, хто не боїться виступати на сцені та зароблять на життя гучним словом.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *