Юлія Тимошенко: «Зараз ситуація в Україні вже межує із загрозою її існуванню»

Юлія Тимошенко: «Зараз ситуація в Україні вже межує із загрозою її існуванню»
Ціна на газ для українців може бути знижена вдвічі, а для встановлення миру потрібно припинити залишати війну найприбутковішим бізнесом. Про це заявила у Тернополі лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Свою прес-конференцію вона розпочала з презентації програми «Нового курсу України». Понад чотири роки команди науковців, громадських діячів, фінансистів, правознавців разом шукали шлях порятунку країни. З цією програмою Юлія Тимошенко іде на вибори. За її словами, новий курс містить чіткий план дій і зможе нарешті вивести державу з кризи до розвитку.

– Іноді мене на зустрічах питають: у державі, як заявляє її керівництво, пройшло 144 реформи. Може, нічого не треба міняти? На жаль, це не так, – зауважила Юлія Володимирівна. – Міністерство закордонних справ оголосило трагічну цифру: щороку з держави виїжджає понад 1 мільйон українців. Це сигнал про те, що люди, які 27 років чекали змін, сьогодні зрозуміли, що від цієї влади їх не дочекаються. Українці втратили віру. І цю віру нам треба повернути.

Першим блоком програми «Новий курс України» є нова стратегія миру і безпеки. Вже чотири роки держава живе в умовах війни, яка гальмує розвиток і забирає сотні життів українців. Юлія Тимошенко наголосила на необхідності нового переговорного процесу в форматі «Будапешт плюс»:

– Він базується на Будапештському меморандумі, який підписали, коли Україна відмовлялася від третього в світі за потужністю ядерного арсеналу. Тоді США, Великобританія, Росія, а згодом Франція і Китай дали нам гарантії щодо цілісності наших територій. Дуже дивно, що керівництво України досі не підняло цей міжнародний документ для переговорів на рівні держав-гарантів.

За словами Юлії Тимошенко, один із пунктів програми, який треба негайно застосовувати після виборів, – треба припинити заробляння на окупованих територіях,

– Сьогодні там іде просто чорне заробляння грошей, – зазначила лідер «Батьківщини». – Так само заробляють великі корупційні статки на постачаннях для потреб армії.

Другий блок «Нового курсу України» – це нова Конституція. Її мають розробляти фахівці разом із громадянським суспільством.

– Ми мусимо як країна стати безпрецедентно сильними в усіх напрямках, – пояснила Юлія Тимошенко. – Тому ми говоримо про нову Конституцію України, яка зможе демонтувати цю прогнилу кланово-олігархічну систему.

Третя складова програми – це новий економічний курс України. Він включає і принципово нову податкову систему. За словами Юлії Тимошенко, сьогодні податкове навантаження для українців, разом зі всіма корупційними поборами, – вдвічі більше, як у розвинутих країнах. Зменшення оподаткування можливе завдяки виведенню економіки з тіні.

Четвертий блок – це екосистема життя людини, тобто все, що потрібно аби успішно і щасливо жити на своїй землі: реформування освіти, медицини, доходи українців, які сьогодні в 16 разів нижчі, ніж середні в Європі, попри світові ціни на все.

Відповідаючи на запитання журналістів, Юлія Тимошенко прокоментувала непомірні ціни на газ та інші комунальні послуги.

– Те, що робиться сьогодні, – це наджорстоке поводження з народом заради мільйонних статків. Адже існував порядок, коли газ українського видобутку направлявся громадянам України, – розповіла вона. – Як тепер може бути, що його в населення забрали? Наші родовища можуть забезпечувати потреби українців. Буде як мінімум удвічі знижена ціна на природний газ і, як наслідок, – на тепло і гарячу воду.

Юлія Тимошенко наголосила, що той шлях, яким ведуть країну сьогодні, веде до її руйнування. Зокрема, йдеться про державний борг України – він сягнув рекордних чисел.

– Скільки існує незалежна Україна, ніколи вона не мала такого трагічного обсягу державного боргу, – зауважила політик. – У нас існувала його верхня межа – не більше 60 відсотків від внутрішнього валового продукту. Після фінансової кризи 2008-2009 років я як прем’єр-міністр передала наступному уряду держборг країни на рівні 34 відсотків ВВП. Але нинішня влада просто внесла зміни до бюджетного кодексу, виключивши обмеження щодо 60 відсотків із закону. І після того була побудована велика фінансова піраміда. Падіння курсу гривні – це рукотворні проблеми. Це було створено для того, щоб можна було мільярди заробляти на можливостях Нацбанку. Зараз ситуація в Україні вже межує із загрозою її існуванню. Ми пропонуємо покроковий план, як виходити з цього тяжкого фінансового стану.

Свою програму Юлія Тимошенко називає швидкою невідкладною допомогою державі. Часу зволікати, каже вона, немає. Адже кожні чергові вибори, які відбувалися в попередні роки, закінчувалися просто зміною облич при владі, але люди відчувають, що країна і їхні родини живуть все гірше.

– Сьогоднішній день я розпочала із Зарваниці, –  розповіла політик. –  На службі, спілкуючись із людьми, я зрозуміла дуже важливу річ: настільки високий рівень духовності української нації, що які б випробування сьогодні не переживали, ми все одно вистоїмо і беззаперечно побудуємо нашу сильну і красиву Україну.

Ірина МАНЬКО.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *