З 1 липня на Тернопільщині здійснено перерахунок пенсій

З 1 липня на Тернопільщині здійснено перерахунок пенсій

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» з  1 липня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищено з 1638 до 1712 гривень або на 74 гривні. Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 1712 гривень. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до  17120 гривень.

Про це повідомили у прес-службі ТОДА.

З 1 липня 2020 року перераховано пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України  в Тернопільській області

Також перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 30 років для жінок та понад 35 років для чоловіків та для осіб, яким призначено пенсію після 1 жовтня 2011р., відповідно 25 років для чоловіків та 20 років для жінок, якщо пенсія призначена до вказаної дати ), яка розраховується у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

Окрім цього збільшено розміри надбавок та підвищень до пенсій, які залежать від розміру прожиткового розміру прожиткового мінімуму:
– підвищення ветеранам війни;
– підвищення жертвам нацистських переслідувань;
– надбавка на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне                      забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
– статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;
– пенсії за особливі заслуги перед Україною;
– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
– пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

З 1 липня 2020 року мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника на одну дитину не може бути меншим 1712 гривень, на двох дітей – 120 відсотків прожиткового мінімуму (2054,4 грн.), а на трьох і більше -150 відсотків    (2568 грн.).

Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа військовослужбовців, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій громадян» з 01.07.2020 року становить 3424 гривень (200 відсотків прожиткового мінімуму для непрацезтаних).

Збільшилися розміри пенсій також в осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб. Зокрема , в осіб І групи інвалідності (650 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) – на 481 грн., осіб ІІ групи інвалідності (525 відсотків) – 388,50 грн., в осіб ІІІ групи інвалідності (360 відсотків) – 266,40 грн.
Перераховано пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України». Розмір надбавки з 1 липня 2020 року становить 211,80 грн.

Відповідно, органами Пенсійного фонду області перераховано пенсії 246183 пенсіонерам. Внаслідок перерахунку розмір пенсій збільшився для 112324 осіб (або 46% отримувачів пенсій). Середній розмір підвищення становить 42,97 гривень.

Всі перерахунки пенсійних виплат проведено за матеріалами пенсійних справ автоматично без додаткових звернень пенсіонерів, на підставі законодавчих актів в галузі пенсійного забезпечення.
Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься з 4 по 25 липня через поточні рахунки у банках або відділеннях Укрпошти.

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares