Закінчилася олімпіада – прийшли нагороди

У фінській Контіолахті відбулися змагання у змішаній естафеті з біатлону. Тут Україну представляли Анастасія Меркушина, Віта Семеренко, Артем Прима та Дмитро Підручний. Наша команда після доволі провального виступу на Олімпіаді-2018 здобула перший подіум на етапі Кубку світу.

При цьому що поза заявкою залишилася одна з лідерів жіночої збірної Юлія Джима. Її місце зайняла Анастасія Меркушина, яка й бігла першою. Вона відстріляла чисто, закривши всі мішені без додаткових патронів. Однак на останньому крузі не зуміла показати відповідну швидкість, тож естафету передала лише сьомою, а відставання склало 19 секунд.

Виправляти ситуацію взялася Віта Семеренко. Вона допустила один промах, однак передала естафету третьою. Тут же, фактично, і був складений пул лідерів, куди, окрім України, увійшли Словаччина, Росія, Норвегія та Італія. Вони йшли “лижа в лижу”, у той час як решта команд відставала вже на 50 секунд.

Згодом темп лідерів не витримали словаки, тож саме чотири збірні і розіграли комплект медалей. У результаті за межами подіуму залишилася Росія.

Фактично все вирішувалося на останньому відрізку траси. Дмитро Підручний, який був четвертим в українській збірній, навіть вивів нас на перше місце, вдало відстрілявшись. Однак знову підвела швидкість, коли його обійшов італієць Лукас Хофер.

У неділю, 11 березня, українська біатлоністка Юлія Журавок виграла бронзову нагороду у спринтерській гонці на 7,5 кілометра. Це друга за два дні медаль української спортсменки на етапі Кубку Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) – 10 березня вона завершила гонку «срібною».

Переможницею гонки стала росіянка Катерина Павлова, а друге місце посіла німкеня Каролін Хорхлер.

Журавок закрила усі 10 мішеней та подолала дистанцію за 24:20.0 хвилин, відставши від переможниці на 7,5 секунди. До десятки кращих увійшла ще одна українка – Надія Бєлкіна, яка на 40 секунд відстала від росіянки Павлової.