Залишив слід в історії української культури: відійшов у Вічність директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Залишив слід в історії української культури: відійшов у Вічність директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

На 64-му році життя відійшов у Вічність довголітній директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Заслужений працівник культури України Василь Вітенко.

«Важко усвідомити і сприйняти серцем звістку про цю непоправну втрату.

Василь Іванович був великим життєлюбом, справжнім патріотом та професіоналом своєї справи, яку обрав за фах, і якій присвятив усе своє життя.

Чесна і щира людина – Він залишив по собі на цім світі добру пам’ять і добрі справи.

Розділяємо біль і смуток з родиною, друзями та колегами покійного.

Нехай наша молитва супроводжує Його на шляху до Царства Небесного.

Вічна пам’ять!» – йдеться у повідомленні Департаменту культури та туризму ТОДА.

«Сьогодні українська спільнота втратила видатну особистість, бібліотекаря та громадського діяча Вітенка Василя Івановича. Народившись 18 липня 1960 року в місті Теребовля, він присвятив своє життя культурі, освіті та розвитку бібліотечної справи в Україні. 

Василь Іванович отримав високу освіту, закінчивши Теребовлянське культурно-освітнє училище в 1978 році та бібліотечний факультет Харківського інституту культури у 1982 році. Зробивши перші кроки в професійній сфері, він виявився не лише талановитим бібліотекарем, але й новатором, який одним із перших в Україні почав впроваджувати електронні бази даних та автоматизацію бібліотечних процесів.

Протягом своєї кар’єри Василь Іванович показав вражаючі досягнення. Він працював методистом у Теребовлянській центральній районній бібліотеці, заступником директора Тернопільської обласної бібліотеки для дітей та, починаючи з 1993 року, був директором Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

З 2002 року працював викладачем Київської державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Василь Іванович також був ініціатором та організатором створення ряду інформаційних проектів та ресурсів, таких як сайт обласної універсальної наукової бібліотеки та інформаційний регіональний портал “Тернопільщина”.

Визнаний як заслужений працівник культури України з 2012 року, Василь Іванович був активним учасником міжнародних освітніх програм в стажувань у Італії, Німеччині та США.

Він ініціював видання понад 100 збірників, присвячених науковим, методичним та бібліографічним темам, а також започаткував серію бібліографічних покажчиків “Культура Тернопільщини” та “Родом з України”.

Василь Іванович Вітенко залишить незабутній слід в історії українського бібліотекознавства та культури. Його тепла душа, талант і невтомна праця залишаться в пам’яті та серцях тих, хто йому довіряв та співпрацював. Ця велика втрата залишиться в наших серцях, і ми завжди будемо вдячні за його внесок у розвиток нашої культурної спадщини.

Вічна та світла пам’ять» – йдеться у дописі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *