Зарваницька ікона мандруватиме 20 містами Італії

Зарваницька ікона мандруватиме 20 містами Італії

Копію Чудотворної ікони Зарваницької Богородиці, перед якою нещодавно молився Святіший Отець Франциск Папа Римський і поблагословив корони для неї, передали на вшанування українським мігрантам.

Після молитовного вшанування у Римських громадах ікона розпочала свій паломницький шлях до духовних станиць, де перебувають українці в Італії. Українська греко-католицька церква запрошує усіх на молитву.

o2

– Сьогодні ми маємо непросту ситуацію в Україні, адже триває війна, – зазначив о. Марко Семеген, настоятель прокатедрального собору Святої Софії, куди ікона прибула першою. – Також тут наші громади є у непростій ситуації. Більшість – це жінки, які були змушені покинути рідну землю, сім’ї. Не всі вони мають можливість побувати у Зарваниці, а сьогодні можуть молитися до ікони Матері Божої за усі свої переживання, турботи, непевності, з глибокою вірою у те, що Богородиця буде заступницею для всіх та кожного зокрема.

До слова, понтифік благословив ікону Зарваницької Матері Божої, відому як копія авторства Петра Холодного. Її митець написав у 1922 році, коли реставрував оригінал.  За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, її зберігали у приватному помешканні в Зарваниці. Вона багато мандрує Україною, адже оригінал Зарваницької ікони Матері Божої постійно перебуває у парохіяльній церкві в Зарваниці. Оригінал ікони коронували 150 років тому коронами, які благословив папа Пій ІХ. Коронація копії, що вже уславилася численними чудами, пов’язана з цим 150-літнім ювілеєм. Для транспортування ікони в Італію спеціально виготовили 120-кілограмовий кивот. Перед поїздкою у Рим її реставрували фахівці з містечка Червоноград, що на Львівщині.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *