Заступник голови ОДА передав книги музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини (ФОТО)

Заступник голови ОДА передав книги музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини (ФОТО)

Тематичну виставку, присвячену Голодомору 1932-33 рр. в Україні, відкрили 24 листопада в музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Експозиція розповідає про один із найбільших злочинів комуністичного режиму – штучний голод. Участь у відкритті виставки взяв заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко. Він передав музею книги, де зібрана інформація про жертв Голодомору у різних областях України.

«Правда про Голодомор тривалий час була під забороною розголошення. Радянська влада намагалася знищити документальні свідчення заподіяного й різними способами стерти з людської пам’яті згадки про нього. На сторінках книг, які ми передали музею, розкривається правда про Голодомор – геноцид української нації. Вона руйнує давно вкорінені «совєтські» стереотипи. Сподіваюся, ці книги стануть у нагоді і науковцям, і студентам, і школярам. Бо забути трагедію, яка забрала мільйони життів, ми не маємо права. Така виставка вкотре нагадує, що пам’ять про невинних жертв Голодомору завжди буде жити у серцях українців», – зазначив Віктор Устенко.

У суботу, 28 листопада, в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв голодоморів. Щороку в четверту суботу листопада в світі проводять акцію «Запали свічку», присвячену пам’яті мільйонів жертв голодної смерті. Цього року поминальні заходи пройдуть під гаслом «Збережи пам`ять. Збережи правду!».

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares