Золота чаша літа: у Кременецькому ботанічному саду квітнуть ешольції, що «обманули» золотошукачів

Золота чаша літа: у Кременецькому ботанічному саду квітнуть ешольції, що «обманули» золотошукачів

У Кременецькому ботанічному саду на Тернопільщині – розмаїття квітів. Деякі з них – «гості» – завітали до нас із далеких країв і оселилися тут. Різнобарвні, неповторні, зі своїми легендами й переказами, цікавинками…

А золоту чашу літа в ботанічному саду бачили? Дуже гарненькі квіточки. Наче, літо розгубило золоті шматочки промінчиків і… вони зійшли. Стали окрасою землі.

Давня легенда розповідає, що коли в 16 столітті іспанські золотошукачі припливли до берегів Америки в пошуках золотих копалень, то побачили за 35 миль від берега золоте сяйво. Як же вони розчарувалися, коли виявилося, що це не те, що шукають, а так золотяться поля ешольції. Відтоді іспанці жартома називають цю квітку «Copa de Ora» – золота чаша.

Прекрасна і романтична, невибаглива. Нині дедалі більше завойовує увагу квітникарів, здобуває популярність на клумбах. Рясно квітує з початку літа і майже до зими. І хоча «живе» одна квіточка всього три-чотири дні, їй на зміну розквітають нові квіти, бутони.

Як розповіли у Кременецькому ботанічному саду, Ешольція (лат. Eschschólzia) – рід рослин родини макові (Papaveraceae). Налічує  близько десяти видів. А поширена квіточка у західній частині Північної Америки. Свою назву отримала на честь мандрівника та натураліста Йоганна Фрідріха фон Ешшольца.

Квіти – оранжеві або червоні. У народі через схожість блакитно-сивого листя рослини з розрізами на листі полину називають «полинок».

Найвідоміший вид – ешольція каліфорнійська (Eschscholzia californica), або каліфорнійський мак садовий. Росте на заході Північної Америки, від річки Колумбія у штаті Вашингтон на півночі – до Баха-Каліфорнія на півдні й аж до Техасу – на сході.

В Україні вирощують як декоративну рослину.

А в Каліфорнії вважається офіційною квіткою штату. 6 квітня там відзначають День каліфорнійського маку.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *