8 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

8 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день кішок, День Народження холодильника, День “Щастя трапляється”, Міжнародний день нескінченності, Міжнародний день альпінізму, Всесвітній день офтальмології, День творення.

В Україні – День військ зв’язку, День працівників ветеринарної медицини, День будівельника, в США – День долара, Ніч сну під зірками, День “Одягни прикраси своєї мами”, День цукіні, День “Підклади трохи кабачків на ганок сусіда”, в Чилі – День шоколаду, День дітей, в Бразилії – День батька, в Туркменістані – День Туркменської дині, в Бутані – День Незалежності, в Тайвані – День батька, в Німеччині – День миру в Аугсбурзі, в Болгарії – День Військово-морського флоту, в Танзанії – День селян, День фермерів, в Іспанії – День Кантабрії, у Швеції – День підняття прапора на честь іменин королеви Сільвії.

Пам’ятні дати, річниці та події

У цей день в 1899 році винахідник з Міннесоти Альберт Маршалл запатентував холодильник. Хоча холодильні конструкції придумували і раніше. В основному, вони діяли за рахунок покупного льоду. Перші холодильники споживали багато дров, вугілля і гасу. У 1911 році фірма “Дженерал Електрик” налагодила випуск холодильників більш-менш сучасного типу: агрегат містився в кухонній шафі, але занадто голосно шумів, і через те, що працював на газі, погано пах, що було його головним недоліком.

У 1926 році данський інженер Стіндруп розробив безшумний і непахнучий холодильник. Після цього він дуже швидко став популярним в Америці. Правда, перші холодильники коштували в два рази дорожче, ніж автомобілі марки “Форд”. Їх називали “домашньою фабрикою холоду”. В СРСР перші холодильники були створені в 1937 році на Харківському тракторному заводі, а масове їх виробництво освоїли тільки в 1960-і роки. До цього “радянські” господині обходилися в основному кухонними льодовиками, або льохами. 

У 1932 році в СРСР офіційно було дозволено працю жінок на шахтах. 

У 1944 році в Берліні вісім німецьких офіцерів, звинувачених у підготовці замаху на Гітлера, в тому числі фельдмаршал фон Віцлебен, були повішені на басових струнах рояля.

У 1946 році два американських бомбардувальники вперше здійснили політ з Гавайських островів до Каліфорнії без екіпажу, контрольовані виключно по радіо. 

У 1962 році в Німеччині була запатентована перша в світі автоматична мийка для автомобілів.

У 2000 році вчені Великобританії, США та Італії офіційно оголосили про початок дослідів з клонування людини.

Яке нині церковне свято

Православна церква 8 серпня вшановує пам’ять священномученика Єрмолая Нікомидійського. Інші назви свята: “Єрмолай”, “Мар’єв день”.

Що не можна робити

Жінкам не можна працювати, в тому числі займатися рукоділлям. Також не давайте нікому робочі інструменти – віддасте здоров’я і щастя.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

мухи сильно кусають – до опадів;

жаби на березі сидять – до швидкого дощу;

веселка – до теплої погоди.

Іменини

Іменини у Єрмолая, Федора, Мойсея, Сергія та Ігнатія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares