Бабине літо і перші заморозки: прогноз на жовтень

Бабине літо і перші заморозки: прогноз на жовтень

Жовтень в Україні буде помірно теплим і з невеликою кількістю опадів. На початку місяця температура дещо знизиться, а у другій декаді стане ще холодніше.

У третій декаді другого місяця осені температура трохи підвищиться та збільшиться ймовірність опадів, розповів синоптик Ігор Кібальчич, передає meteoprog.

“Жовтень на величезних теренах Європи найімовірніше виявиться теплим, навіть у порівнянні з новими кліматичними нормами. У нашій країні з перших чисел жовтня відбудеться зниження температури повітря, починаючи із західних та північних областей. Проте середньодобові значення все одно перевищуватимуть норму”, – заявив він.

Також, за словами синоптика, у жовтні очікується бабине літо. Опадів прогнозується мало, оскільки переважання високого атмосферного тиску сприятиме розмиванню атмосферних фронтів і хмарності у їхніх межах.

У другій декаді місяця очікується розвиток потужного антициклону над північним сходом Європи та його поступове зміщення у південні широти. У його межах циркулюватимуть свіжі повітряні маси арктичного походження, тож температурний фон відчутно знизиться.

“У цей період Україна також відчує перший подих Арктики, особливо східні та північні області. Температура знизиться вночі до заморозків, а вдень ледь перевищуватиме +16 градусів. Відповідно, ймовірність опадів виявиться мінімальною”, – прогнозує Кібальчич.

Після 18-20 жовтня почнеться поступове підвищення температури та падіння атмосферного тиску. Зросте ймовірність дощів, суттєво збільшиться хмарність.

Загалом, за місяць кількість опадів по Україні становитиме 25-60 мм, що нижче за норму на 15-35%. У західних областях та у Карпатах кількість опадів може бути в межах норми.

Середньомісячна температура повітря розподілиться досить рівномірно по країні і становитиме +7…13°С, що вище за норму. Водночас, тепліший жовтень варто очікувати в західних та південно-західних областях, а на півночі Лівобережжя та на крайньому сході країни відхилення від норми вийде незначним.

У зв’язку з прогнозованим дефіцитом опадів і негативною ситуацією, що склалася на кінець вересня, у першій половині жовтня очікується розвиток ґрунтової посухи і найвищий рівень пожежної небезпеки у більшості областей України, за винятком західних регіонів.

“Категорично забороняється спалювання листя, сухої трави та бадилля. Це вкрай негативно впливає на якість повітря, екосистему і тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність. Пам’ятайте про це”, – попередив Кібальчич.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *