Бої за Тернопільську міську раду: повертаються кримінальні 90-ті?

Бої за Тернопільську міську раду: повертаються кримінальні 90-ті?

piket

Вже кілька днів тернополяни обговорюють події, які відбулися під міською радою 25 квітня. Тоді до муніципалітету, де саме проводили сесію, прийшли з пікетом близько двох сотень людей.

Напередодні громадські активісти анонсували мирну акцію проти дерибану землі в Тернополі. Депутати планували розглянути понад 200 земельних питань, тож мешканці міста вимагали від них прозорості виділення ділянок. Люди обурювалися хаотичною забудовою обласного центру й набережної ставу, вирубкою зелених насаджень і знищенням дитячих майданчиків.

Проте, низка молодих людей спровокувала сутички. У дверях мерії вибили скло, всередину закидали шини, а з натовпу почали летіти яйця. Врешті почалася бійка, яка зіграла на руку проросійським силам – колоритні картинки з боями за міську раду Тернополя миттю облетіли інтернет.

«Репетиція» провокацій до 9 травня

Міський голова Тернополя Сергій Надал те, що відбулося у п’ятницю, пояснює не гнівом громади, а загрозою кримінальних сил. Сутичку, за його словами, спровокували так звані кримінальні авторитети, які діяли у місті в буремні 1990-і. Він також назвав такі дії  «репетицією» провокацій, які планують проросійські сили на 9 травня.

– 25 квітня біля Тернопільської міської ради відбулися події, зовсім не схожі на мирні пікети. Звичайно, прийшли люди, невдоволені рішеннями міськради чи виконавчого комітету. Але вони розчинилися в масі молодиків кримінальної зовнішності. У натовпі затримали представника організованого злочинного угрупування зі зброєю. Є свідчення, що частина людей, які намагалися увірватися в міську раду, теж були озброєні, – заявив Надал під час прес-конференції сьогодні, 28 квітня.

Він повідомив, що серед тих, хто агресивно себе поводив під час пікету, правоохоронці вже ідентифікувалися багатьох «героїв» дев’яностих. Зокрема, за словами Надала, до організації провокацій під міською радою причетний відомий у Тернополі Євген Степанов.

– У ЗМІ з’явилося прізвище Жені Степанова, лідера кримінального угрупування «Аракс», який свого часу займався рекетом, іншими кримінальними злочинами і відбував покарання в Португалії, а декілька років тому повернувся в Україні. Офіс злочинного угрупування Степанова розташований біля центрального стадіону Тернополя. Там тривалий час здійснювалася незаконна торгівля і було рішення про знесення, – повідомив Надал.

За версією міського голови, озброєні нападники планували захопити будівлю міської ради і змусити депутатів прийняти рішення на їх користь. Представники кримінальних структур начебто претендували на територію комунального підприємства МШЕД. На останній сесії ця ділянка була передана у фонд комунального майна міста.

Також міський голова переконує, що міська рада відмовила «кримінальним авторитетам» у виділенні під забудову землі на території парку Шевченка. Це, мовляв, їх обурило. Звинуватив Сергій Надал кримінальні угрупування і в куруванні ринку на вул.15 квітня, де частина землі начебто використовується без дозвільних документів.

– Про небезпеку таких дій, аж до захоплення міської ради, нас попереджували правоохоронці. Була інформація, що до Тернополя з’їжджаються кримінальні елементи з області, Луцька та Львова. Крім того, вони координували свої дії з агентурою спецслужб Російської Федерації. Це була підготовка до проведення подібних подій, які планують  9 травня по всій території Галичини, – вважає Сергій Надал.

Він повідомив, що за цим фактом порушено кримінальне провадження, справу розслідують як хуліганство.

«Громаду втягнули у спровокований конфлікт»

Водночас, за версією окремих місцевих інтернет-видань, у сутичках під міською радою 25 квітня були люди з неоднозначним минулим по обидва боки барикад. Низка ЗМІ написали, що це були «розборки» між групами «Аракс» і «Юмакс», чию діяльність пов’язують із кримінальними авторитетами у 1990-ті  роки  в Тернополі. Нині більшість членів неформальних груп відкрили свій бізнес і стали поважними людьми.

Про те, що прості тернополяни стали заручниками конфліктної ситуації, заявили і громадські організації міста.

«Громаду втягнули у спровокований конфлікт. Ми відмежовуємось від провокативних і  неправомірних дій групи осіб, які чинили їх під стінами міської ради, хоч підтримуємо мирний протест і прагнення громадян до діалогу із міською владою. Відтак, очікуємо оперативного та швидкого реагування правоохоронців, а також неупередженого розслідування», – йдеться у заяві Координаційної ради громадських організацій Тернополя.

Антоніна БРИК.

 

 

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

2 коментарі

  1. Avatar
    орко

    швидше всього, криміналітет Надалу. подейкують, що той самий Женя спонсорував виборчу кампанію свободівців, а він йому віддячив – віддав у центрі тернополя колишній ювелірний магазин  “Янтар”, а ще земельку. але браткам видно замало, а Надал не може вже дати більше – трохи котролює громада, трохи депутати.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *