Божа Мати – Христова Зірниця: Тернопільський священик про Різдво Пресвятої Богородиці

Божа Мати – Христова Зірниця: Тернопільський священик про Різдво Пресвятої Богородиці
У кожного з нас є день народження, коли ми радіємо духовною радістю. Добрі діти втішаються щиро, відзначаючи день народження своєї матері. Як же нам слід  радіти, коли ми святкуємо день народження Преблагословенної Владичиці нашої Богородиці, Матері Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, Матері всього роду християнського!

Як же сталася подія Різдва Пресвятої Богородиці? Згідно з незмінним побожним переданням, батько Діви Марії праведний Іоаким походив з покоління Іуди, потомка царя Давида, якому Бог обіцяв, що з його насіння народиться Спаситель світу. Мати – праведна Анна була з первосвященицького роду Аарона. Були вони побожні і милосердні до вбогих. Найвищим духовним багатством була в них лагідність, доброта і скромність. Та велике горе гнітило їх – вони були бездітні, а бездітність у народі вважалась ознакою гніву Божого. Говорили – в кого немає дітей, той позбавлений надії, що в його потомстві народиться Месія. Тому до бездітних людей іудеї ставилися з погордою, як до грішників.

Одного разу на свято Оновлення храму первосвященик Іссахар не прийняв від Іоакима жертви та ще й присоромив його привселюдно за бездітність. Жаль і туга сердечна засмутили праведних Іоакима та Анну. Щирою молитвою благали вони Всевишнього зняти з них гірку неславу людську і заприсяглися посвятити Богові для служби в храмі дитя, яке Той їм  пошле. Господь почув праведників.

Настав радісний день, коли в Анни народилася донька, яку батьки назвали Марією. Своєю появою на світ Марія дала своїм батькам радісну вістку, що Бог не гнівається на них, а людям сповістила, що скоро настане день і зійде сонце – Христос Бог, а Вона приходить, як Христова Зірниця. Така велика, така ясна, що всі дороги освітила, в гріховній пітьмі засвітила. Це була Пресвята і Преблагословенна Діва Марія, що від Неї мав народитися Господь наш Ісус Христос, Спаситель світу. Про це пророкував старозавітний пророк Ісая, який сказав: «Ось Діва прийме в утробі і народить Сина і дадуть Йому ім’я Емануїл, що означає – з нами Бог» (Іс.7, 14). Ці слова справдилися. Від Пречистої Діви Марії народився Син Божий, Господь наш Ісус Христос, а Вона стала Божою Матір’ю, чеснішою від Херувимів і славнішою від Серафимів, сущою Богородицею.

Церква величає Марію, як Ту, Котру Бог підніс у небі, як найсвятішу від усіх Ангелів і святих. Господь Бог вінчав ЇЇ в небі не вінцем із золота чи діамантів, але вічним вінцем щастя і слави, вінчав ЇЇ Царицею Ангелів, патріархів, пророків і апостолів, Царицею мучеників і сповідників, Царицею всіх святих, Царицею неба і землі.

Різдво Пресвятої Богородиці сповістило всім людям ту велику і невимовну радість, що всі ми маємо Преблагу Матір, неустанну молитвеницю за нас перед Сином ЇЇ,  Спасителем нашим.

Хто для нас опора в старості? Мати Божа! Хто наша потіха в журбі? Мати Божа! Хто безпорадним надія? Мати Божа! Вона «помічниця скривдженим, вбогих заступниця, засмученим утіха, голодним годувальниця, нагим убрання, хворим зцілення, грішним спасіння, християнам усім допомога і охорона» (з молитви до Божої Матері).

Тому по всі дні життя нашого прославляймо Матір Божу, Заступницю роду християнського, щоб Вона випросила нам ласку в Бога і прощення наших гріхів. Нехай за молитвами Божої Матері Господь Бог, радість сповістивши світові Різдвом Богородиці, подасть душам нашим велику милість.

 

о.Богдан ЗІНЧЕНКО

член Національної спілки журналістів України.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *