Двоє людей, четверо очей та одне серце

Двоє людей, четверо очей та одне серце

Унікальний світ близнюків на світлинах Юлії Версти

DSC_5826

На перший погляд вони такі схожі – з однаковим кольором очей, усмішкою, подібними вподобаннями та голосом. Але водночас це абсолютно різні особистості. Близнюки – це спроба природи клонувати людину. Їхній світ – особливий і загадковий. Зрозуміти його спробувала талановитий тернопільський фотограф Юлія Верста. Дівчина презентувала  унікальний фотопроект «Двоє». У п’ятницю, 27 червня, у дружній ресторації «Мамонт» відбулося святкове відкриття виставки. На фото – п’ять пар близнят у різноманітних образах – двоє людей, четверо очей та одне серце.

DSC_0405

Ідея фотовиставки з’явилася у Юлі на день народження – 29 липня. Майже рік дівчина працювала над її втіленням – підбирала моделей, образи для них, місця зйомок, намагалася пізнати їх внутрішній світ та відобразити його на світлинах.

В експозиції – близько півсотні фотографій п’яти пар близнюків різного віку і статі. Об’єднують усіх світлини у білому одязі.

DSC_0409

– Білий колір у мене асоціюється з масштабністю, чистотою, народженням, – каже Юля Верста. –  Я хотіла, щоб на цих фото глядачів нічого не відволікало від самих близнюків. Щоб вони могли розгледіти не тільки схожість, а й помітити відмінність, характер моделей, їх внутрішній світ. Цими фото я хотіла передати свої перші враження від знайомства з ними.

Зал дружньої ресторації «Мамонт» був наповнений тематикою виставки «Двоє» – двоє ведучих-близнючок, афіші, листівки та запрошення із «подвійною» символікою й три пари близнят у залі.

DSC_0426

На відкритті  виставки гості змогли  побачити і самих моделей: як дві краплі води схожих одне на одного діток і вже дорослих хлопців та дівчат. Вони розповіли публіці, яке воно – життя, коли вас двоє.

– Мати схожу сестру – це чудово і весело. Є завжди підтримка і опора. Коли розлучаємося, то відразу відчуваємо, що чогось не вистачає, – зізнаються близнючки Юля та Люба. – Хоча у дитинстві уникнути кумедних випадків не вдавалося. Коли були малі, мама могла покупати одну з нас двічі, а інша тоді лишалася не купана. Тому нас вирішили купати в різні дні.

DSC_0427

Міні-театр «Двоє» у складі Лесі та Світлани Наконечних показали емоційний перфоманс про життя близнюків та їх важливість одне для одного. Також дівчата були ведучими вечора. Близнючки розповідають, що мати схожу на себе сестру – це і велике щастя, і внутрішній конфлікт, адже кожна особистість хоче самовиразитися, бути індивідуальністю, а люди сприймають їх як одне ціле.

DSC_5549

Однак, незважаючи на це, близнюки, зазвичай, обирають одну і ту ж професію та мають спільні захоплення. А інколи одночасно думають про одне і теж. Це помітили Роман і Богдан. Вони навчаються у Києві на культурологів. Зізнаються: у них зовсім різні характери, інколи вони дуже страждають через свою схожість, але все ж щасливі, що мають одне одного. Хлопці не раз хитрували у школі та університеті, коли потрібно було відповідати. Однак, бувало, їх задум викривали і кожен отримував заслужену оцінку.

DSC_5923

Наймолодшими моделями були юні красуні Марта й Алінка. Дівчатка займаються балетом і ходять в садочок. Буває, їх не розрізняє навіть дідусь. Тож коли залишався доглядати за ними, міг двічі нагодувати одну і ту ж.

Усі близнюки не є професійними моделями. Але зізнаються: завдяки фотосесії Юлії Версти змогли відкрити себе з нового боку й отримали багато позитивних емоцій. Натомість Юля надзвичайно рада, що змогла привідкрити тернополянам таємничий світ двох.

FOIYnbWh2GU

Неймовірні творчі образи близнюків створювали відома тернопільська дизайнерка Катерина Тимочко, візажисти Катя Петришина і Таня Фарина. Особливу атмосферу виставки забезпечив музичний гурт «Бакс Банні». Надзвичайні концептуальні відео фотосесій відзняла студія Art Record.

Фотовиставку «Двоє» вже побачили в Івано-Франківську, а тепер протягом місяця нею можуть милуватися тернополяни у дружній ресторації «Мамонт».

ptvT9yvYVbw RgliK7ZNfLo TO1yZU9NKRU

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *