«А куди я машину подіну? Хіба що розберу на запчастини і на балконі поскладаю?»

«А куди я машину подіну? Хіба що розберу на запчастини і на балконі поскладаю?»

Проблема з автостоянками, точніше, з їх відсутністю, існує в усій державі. Тернопіль – не виняток. Щороку число автівок збільшується. А ось місць для їх зберігання – небагато.

, згідно з протокольним дорученням від 18 червня 2013 року, управління стратегічного розвитку міста повинно підготувати інвестиційні пропозиції щодо спорудження багатоповерхових парковок у різних мікрорайонах Тернополя, а також надати пропозиції потенційним інвесторам. У міськраді запевнили: пропозиції готують.  А як щодо автостоянок? Сподіваємось отримати коментар з цього приводу також
Автостоянка у парку Національного Відродження. 2013 р.

Чимало водіїв змушені залишати свої авто біля будинків. Інколи заїжджають на клумби, газони, а то й ставлять машини на тротуарах. Особливо це стосується водіїв – мешканців багатоповерхівок. Колишнє радянське планування не передбачало значної кількості місць для машин. Бо тоді автівки були предметом розкоші. Та й автостоянок у ті часи, яких було хоч і не багато, практично вистачало.

На масиві «Східний», приміром, трохи раніше була автостоянка біля магазину «Сільпо», – напроти другої міської лікарні. Тепер вона не діюча.

Також була велика автостоянка на проспекті Злуки – поблизу магазину «Барвінок». Зараз це місце перетворилося на будівельний майданчик.

Розмовляючи з деякими водіями, почула таке: хай би влада нарешті вирішила питання з автостоянками. Хто ж проти, аби машина була під охороною і не мокла під дощами, а взимку її не засипало снігами? Платили б, звичайно, за місце. Давно пора зробити, як у людей.

Щодо минулої зими, то тернопільські водії згадують її відповідним чином, мовляв, влада звинувачувала саме їх, що припарковані біля будинків автівки не давали змоги прибирати сніг. «А куди я машину подіну? Хіба що розберу на запчастини і на балконі поскладаю», – іронічно сказав один із «бамівських» автовласників. І додав: «Наші чиновники їздять в європи та америки досвід переймати. Я того «досвіду» щось ніде не бачу. А ви?..»

Те, що побачила я, досвідом назвати не можна. Але заслуговує, аби тему зачепити. Йдеться про автостоянку у парку Національного відродження. Щоправда, парковою зоною це місце, мабуть, не вважається. У перспективі там планують звести будинок. Наразі ж свіжим повітрям «дихають» автівки.  Донедавна там росли такі чудові дерева!

Щодо кількості автівок, то їх в Тернополі таки немало. За інформацією інспектора сектору профілактичної роботи УДАІ в області Василя Барановського, – зареєстровано до 70 тисяч одиниць. А на Тернопільщині загалом – близько 270 тисяч. Обласна автоінспекція виходила з пропозицією щодо будівництва у Тернополі підземних паркінгів. Однак ідея підтримки не мала.

До речі, варто враховувати ще й транзитні авто. У Тернополі машин з червоними номерами «бігає» чимало.

До речі, варто враховувати ще й транзитні авто. У Тернополі машин з червоними номерами «бігає» чимало.
Парковка в Нью-Йорку. 1920 рік.

Що ж до підземних паркінгів та багатоповерхових автостоянок, то вони стали невід’ємною частиною інфраструктури міст Європи, Північної Америки…

На замітку тернопільським водіям. Заступник начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради Олег Вітрук зазначив: на зелених зонах, дитячих майданчиках, тротуарах паркуватися заборонено правилами благоустрою Тернополя. За це передбачена адмінвідповідальність. Окрім визначених місць, паркуватися можна вздовж доріг, де це не заборонено Правилами дорожнього руху, відповідними знаками тощо. Це – так зване безоплатне паркування без визначення конкретного місця.

Крім того, згідно з протокольним дорученням від 18 червня 2013 року, управління стратегічного розвитку міста повинно підготувати інвестиційні пропозиції щодо спорудження багатоповерхових парковок у різних мікрорайонах Тернополя, а також надати пропозиції потенційним інвесторам. У міськраді запевнили: пропозиції готують.

А як щодо автостоянок? Сподіваємось отримати коментар з цього приводу також.

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    Вова

    То в Нью-Йорку мало не 100 років тому допетрали, що треба стоянки для машин зробити нормальні, а в Тернополі додули поставити машини в парку. Здуріти! Слів нема просто. Я також машину маю, а стоянки немаю. під вікнами ставлю. ТО буде влада стоянки робити чи ні?

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares