Голова Тернопільської облради Віктор ОВЧАРУК: «Наступний рік має стати вирішальним у завершенні реформи децентралізації»

Голова Тернопільської облради Віктор ОВЧАРУК: «Наступний рік має стати  вирішальним у завершенні реформи децентралізації»
У смт Затока Одеської області відбулася щорічна всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівнів.

022

Головні питання, які порушували на заході, зачіпають поточну діяльність та майбутні умови роботи місцевих представництв у контексті децентралізації. Інформували учасників запрошені високопосадовці центральних органів влади та провідні експерти у галузі місцевого самоврядування. У нараді-семінарі взяв участь голова Тернопільської обласної ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад  Овчарук.   Тернопільщину також представили семеро голів районних рад: Підволочиської – Ігор Монартович, Підгаєцької – Ірина Баран, Кременецької – Володимир Стефанський, Тернопільської – Андрій Галайко, Козівської – Петро Репела, Бережанської – Василь Білик, Монастириської – Володимир Данилюк.

Нарада-семінар проводилась у формі теоретичних занять та практикумів, на яких обговорювались актуальні питання впровадження децентралізації. Учасникам розповіли про оновлену нормативно-правову базу та як її застосовувати, навчали налаштуванню комунікацій, написанню інфраструктурних проектів, налагодженню співпраці з міжнародними організаціями та інше.

Присутні мали змогу обговорити низку важливих тем, а також деякі резонансні проекти нормативно-правових актів, навколо яких точаться гострі дискусії дотепер. Зокрема, це Закон «Про порядок утворення, ліквідацію районів, встановлення і зміни меж», де мова йде про укрупнення районної ланки, шляхом їхнього злиття. Другий важливий законопроект — «Про дотримання державного нагляду (контролю) за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», що розроблений Мінрегіоном та у якому закріплюється процедура контролю за рішеннями ОМС.

Віктор Овчарук, модератор дискусійної панелі «Децентралізація – основа для формування ефективної системи територіальної організації влади”, зазначив:

– Тема ефективної системи організації територіальної влади, без сумніву стоїть на порядку денному реалізації комплексних реформ в Україні. Ця проблема потребувала вирішення давно, адже розвиток місцевого самоврядування фактично здійснювався лише на рівні територіальних громад, міст обласного значення, оскільки переважна більшість територіальних громад через їх надмірну подрібненість та надзвичайно слабку матеріально-фінансову базу були неспроможними виконувати всі повноваження органів місцевого самоврядування. Сьогодні Україна неухильно спрямовує свої зусилля на реалізацію євроінтеграційного курсу, виконання міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі з питань розвитку місцевої і регіональної демократії. Важливу роль у цих процесах відіграє реформа місцевого самоврядування.

Окресливши загальні процеси децентралізації та їх перебіг на Тернопільщині, голова обласної ради підсумував:

– Звичайно, є і проблемні моменти. Триває клопітка робота щодо секторальної децентралізації. Громади завершують формувати мережі закладів галузей охорони здоров’я, освіти, культури, системи житлово-комунального господарства та вчаться ефективно ними управляти. Наступний рік має стати вирішальним у завершенні реформи, усунувши дуалізм, зайву бюрократію в організації влади та управлінні територіями. Водночас контроль держави має бути забезпечений.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *