Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Україна має незаперечне право на свою православну автокефальну церкву»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Україна має незаперечне право на свою православну автокефальну церкву»

Шановні краяни!

Вітаю вас із великою звісткою – прийняття рішення Синоду Вселенського патріархату про надання Томосу Україні про створення Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

Українська церква має тисячолітню історію і її автокефалія відповідає правді, канонам та історичним традиціям. Тож рішення про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні є подією особливого, епохального значення. Ми віримо, що нормалізація канонічного статусу й церковного життя тих православних вірян, які прагнуть відродити давні, органічні для Київської Церкви форми благочестя, позитивно вплине на духовний клімат в Україні, злагоду серед вірян, а відтак  на безпекову ситуацію.

Адже війна Росії проти України, анексія Криму та безперервні дії російсько-терористичних збройних формувань на Донбасі підтримана Московським Патріархатом. Тисячі мужніх українців поклали голови у цьому конфлікті. Кращі сини та доньки нашої землі стали на захист незалежності, про яку мріяли, за яку боролися не одні покоління українського великого роду. Чи не в кожному населеному пункті від заходу і до сходу, від півночі і до півдня нашої країни з’явилися нові алеї пам’яті та пантеони захисників України.

Тож не може церква, яка є фактично п’ятою колоною агресора у нашій державі,  носити ім’я “Українська Православна Церква”.

Надання Томосу – цього історичного моменту з нетерпінням та трепетом чекає українське суспільство. Фактично, це буде відновлення  історичної справедливості, адже незаперечним є факт незаконного та неканонічного приєднання Київської Митрополії до Московського патріархату в 1686 році.

Зараз Україна розвивається як держава. Ми створили потужну армію, боронимо та утверджуємо  рідну мову. Тож маємо повне незаперечне право на свою православну автокефальну церкву.

Голова обласної ради Віктор Овчарук.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *