Разом із осіннім похолоданням в області побільшало людей, хворих на грип та різні вірусні інфекції. В обласному лабораторному центрі запевняють, їх кількість утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для даної пори року, не перевищуючи епідпорогові значення.
За останній тиждень кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 6,9% і становить 2089 осіб. Серед них 62,8% дітей. Зокрема 612 школярів.
За прогнозом ВООЗ, в Україні циркулюватимуть три штами вірусів грипу: AH1N1 – Мічиган, AH3N2 – Гонконг та B – Брісбен. Два перших підтипи зустрічаються рік у рік, однак вони постійно мутують, тож цього сезону змінилися. А ось спалах Брісбену востаннє був у 2007 році.
Починається він, як і всі інші варіанти грипу, з різких симптомів, які блискавично розвиваються. Лихоманка, головний біль, біль у м’язах, нежить, постійна втома – все це вказує на появу в організмі небезпечної патології. З часом починають проявлятися тяжке виснаження і зневоднення, з’являється сухий кашель. Можуть також розвинутися і розлади шлунково-кишкового тракту.
Фахівці запевняють – найефективніша профілактика грипу – це вакцинація. Відомо, що вакцина вже є в аптеках. Щоправда, її потрібно замовляти. Вартує вона 200-220 гривень. А ще, аби захиститися від інфікування грипом у час епідемії, потрібно дотримуватися простих правил. Подбати про збалансоване харчування, щоб в організму були сили боротися з вірусами, вживати вітаміни. Квартиру й офісні приміщення варто частіше провітрювати і проводити в них вологе прибирання. Уникати місць скупчення людей, якщо ж є необхідність опинитися в щільному людському потоці, рекомендується застосовувати маски. Обов’язково потрібно дотримуватися правил особистої гігієни – мити руки якомога частіше: після вулиці, після транспорту, перед їжею, після відвідування туалету. Якщо в будинку є хворий, його по можливості потрібно ізолювати – виділити окремий посуд і не користуватися загальними рушниками з ним.
Діана Мичко