Картини без чорного кольору: всесвітньо відома художниця з Тернопілля дарує людям світло і позитив

Картини без чорного кольору: всесвітньо відома художниця з Тернопілля дарує людям світло і позитив

Христина Куріца-Ціммерман народилася у Настасові. Зараз живе в Австрії, проте рідну землю не забуває і періодично навідується до Тернополя. Художниця провела лише кілька років свого життя в Україні, адже у 1943 році сім’я Христини була змушена покинути домівку, тікаючи від Другої світової війни. Ще з юних літ у дівчинки проявлявся хист до малювання.

zimermann4 zimermann5

– Ми переїхали до Австрії, коли мені виповнилося 6 років. Студії мистецтва, малярства і графіки починала в місті Грац. Закінчила Віденську академію мистецтв, у якій вчилася 12 років,
– каже Христина.

zimermann6 zimermann1

Художниця опановувала техніки дуже різних видів мистецтва – живопису і рисунку, кераміки і скульптури, а також гобелену. Сьогодні пані Христина є однією з найяскравіших представників  сучасного мистецтва. Створюючи унікальні картини, художниці вдається черпати натхнення з народного мистецтва і надавати новий імпульс модерним традиціям.

– Багато хто запитує, що я хочу передати моїми картинами. І що ж я їм можу сказати? Кожен бачить світ по-своєму, варто лише придивитися і подумати. Якщо людина не хоче думати, що я можу зробити,
– усміхається пані Христина.

Креативність, нестандартний підхід до речей та особливий погляд на світ проявляться як і  в характері художниці, так і на її картинах Вони написані маслом у життєрадісних і яскравих тонах. Уважний глядач помітить відсутність чорного кольору на картинах художниці. Оптимістичні та експресивні полотна нашої землячки отримали світове визнання.

zimermann3 zimermann2

– Я завжди виділялася своїм індивідуальним стилем, не була послідовницею жодної мистецької школи. Сама я називаю своє мистецтво “новий позитивізм”, який заснований тільки на естетиці та передає красу, радість і гармонію. Це вираження мого особистого позитивного ставлення до життя. Мої картини композиційно довершені, однак імпульсивні та спонтанні. Я хочу творити красу і дарувати її людям.

Сонячна природа пані Христини проявляється у її ставленні до Батьківщини. Художниця ніколи не забувала про домівку, завжди пам’ятала рідну мову та зробила  великий внесок у розвиток нашого краю. Протягом десяти років, починаючи з 1995, пані Христина займалася благочинністю за сприяння української  діаспори у Відні, Австрійського Червоного Хреста та української церкви в Австрії. До Тернопільської обласної лікарні було поставлено новітнє австрійське обладнання, палати – забезпечені меблями та лікарняною білизною.

Також художниця навідувалась до України, аби подарувати людям світло та позитив, які випромінюються з її картин. Загалом пані Христина влаштувала на Батьківщині уже три виставки. У Тернополі також можна споглянути один із шедеврів майстрині, завітавши до Тернопільського  обласного  художнього  музею.

Ірина ВІВЧАР.
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *