На Тернопільщині кожен п’ятий демобілізований «атовець» знайшов роботу через центри зайнятості

На Тернопільщині кожен п’ятий демобілізований «атовець» знайшов роботу через центри зайнятості

У місцевих центрах зайнятості Тернопільщини упродовж січня-жовтня 2017 року було зареєстровано 1292 безробітних демобілізованих учасників АТО. З них 44 – мали інвалідність. Найбільше колишніх воїнів звернулося до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – 183, Гусятинського – 103, Теребовлянського – 99 та Борщівського районних центрів зайнятості – 94 особи.

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук поінформував, що цьогоріч уже працевлаштовано 255 демобілізованих військових, із них 6 – отримали одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності, 11 – мають роботу за умови компенсації роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 45 – повернулися на військову службу за контрактом; 67 – були забезпечені тимчасовими місцями праці.

Професійне навчання проходили 72 колишніх воїни, з них семеро навчались на тракториста-машиніста с/г виробництва, 5 – електрогазозварника 5 – робітника фермерського господарства, двоє – на кухаря, один – на електромеханіка з ліфтів. Дев’ятеро безробітних атовців підвищували кваліфікацію на курсах: «Налагодження обладнання для контролю електричних з’єднань кабельної в’язки автомобілів», «Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних с/г культур», «Сучасні технології вирощування с/г культур та агротехнічні заходи підвищення їх врожайності», інші стажувалися безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій. Після завершення навчання 58 «атовців» уже працевлаштовано.

«Фахівці центрів зайнятості ставляться з увагою до колишніх воїнів при підборі місць праці, враховують соціальні, емоційні, психологічні аспекти шукачів роботи з числа демобілізованих учасників АТО», – наголосив директор ОЦЗ Василь Олещук.

Станом на 01.11.2017 року для 327 колишніх учасників АТО продовжується пошук роботи, з них 7 – продовжують професійне навчання.

Допомогу з безробіття отримують 272 осіб. Середній розмір допомоги з безробіття для військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, становив 3848 грн.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *