На тролейбусах і маршрутках – електронне ноу-хау (ВІДЕО)

На тролейбусах і маршрутках – електронне ноу-хау (ВІДЕО)

Тернополі презентували систему GPS-стеження за рухом громадського транспорту через інтернет у режимі реального часу.

GPS, відстеження

Як зауважив міський голова Сергій Надал, уже понад півроку транспортна галузь міста працює за новою програмою. Це допомагає слідкувати, чи дотримують перевізники графіків руху та маршрутної мережі. Тепер програму зробили доступною для всіх тернополян. Кожен може побачити в режимі онлайн, як рухається маршрутка чи тролейбус, де вони перебувають та коли орієнтовно прибудуть на ту чи іншу зупинку.
Керівник компанії-розробника ТОВ «Системний зв’язок» Віталій Васильків пояснив, як працює система. Зокрема, розповів, що з її допомогою тернополяни можуть бачити рух усього транспорту на конкретному маршруті. Для різних видів транспорту існують позначки різними кольорами. Тут також можна отримати інформацію, які маршрути проходять через ту чи іншу зупинку. Як пояснив пан Віталій, ті, хто користується мобільним телефоном, можуть задати пошук потрібної зупинки, побачити, які маршрути слідують через неї, а також зорієнтуватися, через який час прибуде маршрутка чи тролейбус.

Система зручна перш за все для людей, які живуть у віддалених мікрорайонах і змушені тривалий час очікувати на транспорт. За словами Віталія Васильківа, наразі система перебуває у стадії розробки, її оптимізують.

Відтак, тернополяни зможуть стежити за роботою громадського транспорту через спеціальну програму за адресою: detransport.com.ua.

Це – не єдине ноу-хау у сфері новітніх технологій на транспорті. Наступним має стати впровадження системи електронного проїзду. Наразі пройшли апробацію так звані валідатори, якими користуватимуться і котролери в автобусі та тролейбусі, і продавці квитків. На квитку, який видаватимуть пасажиру, буде зазначено номер тролейбуса, номер маршруту та час оплати проїзду. Також буде впроваджено транспортні карти на зразок «електронного гаманця», які замінятимуть проїзний. Тобто при бажанні кожна людина зможе «закинути» туди відповідні кошти і використовувати їх для оплати проїзду в транспорті.

Спеціальними платіжними картками користуватимуться студенти та учні, які мають право на пільговий проїзд.

Соціальні карти розроблять і для пільговиків, які користуються правом безкоштовного проїзду. Це дасть можливість відстежити реальну кількість пільговиків і вирахувати суму компенсацій за їх перевезення, а також проконтролювати, чи дотримуються перевізники норм, передбачених правилами перевезень.

Стандартні розрахункові карти можна буде придбати у колишніх пунктах продажу квитків. Крім того, на перших порах за проїзд можна буде розрахуватися, заплативши кондуктору готівкою.

Любов ГАДОМСЬКА. Фото Івана ПШОНЯКА.

[youtube 8RFT1TUD44w 670 400]

 

Автор

Любов Гадомська

журналіст




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *