Останки солдатів австро-угорської армії знайшли на Тернопільщині

Останки солдатів австро-угорської армії знайшли на Тернопільщині

Кажуть, що війна не закінчиться, допоки не буде похований останній солдат. Досі на території нашої області знаходять свідчення страшних подій минулого століття, які забрали мільйони життів, а ще більше скалічили.

останки солдатів

Вже три роки на Тернопільщині активно працює обласний осередок громадської організації «Закінчимо війну», який об’єднує добрих знавців військової справи. Зокрема, більшість членів організації – ветерани війни в Афганістані.

Днями вони провели розкопки у селі Посухів Бережанського району, яке розташоване поблизу гори Лисоня. Розпочали роботи на прохання місцевого жителя Івана Лесіва. Чоловік лишень рік тому придбав будинок і взявся впорядковувати подвір’я. Коли облаштовував клумби збоку хати, розкопав людський скелет.

– Спершу не знав, що робити, – зізнається пан Іван. – Думав викликати дільничного. Але потім зателефонував попереднім власникам хати і вони порадили звернутися до організації «Закінчимо війну». Дуже хотів би, щоб останки цих солдатів поховали, як годиться.

За огорожею будинку є цвинтар українських січових стрільців та вояків Австро-Угорської імперії, які загинули у цих місцях під час Першої світової війни у боях під Лисонею. Напроти цвинтару був воєнний шпиталь, тому померлих ховали саме в цьому місці.

– Віднайдені останки належать бійцю австро-угорської армії. Про це свідчать артефакти: котелок, ложка і посмертний житон, – розповідає голова громадської організації «Закінчимо війну» Сергій Ліпянін. – Ці речі ще будемо досліджувати. А ось житон ми передали в Австрійський чорний хрест. Там за його номером зможуть визначити ім’я загиблого бійця і шукатимуть його родичів.

Знайдені речі передадуть у Бережанський краєзнавчий музей. За словами старшого наукового співробітника Олени Лугової, вони доповнять експозицію музею, яка розповідає про бої на Лисоні.

– Багато артефактів передають люди, які проживають в околицях і долею випадку знаходять старовинні речі під час земляних робіт на своїх подвір’ях, – розповідає пані Олена. – Такі знахідки дуже потрібні, адже вони відтворюють справжню історію нашого народу.

розкопки поховання солдатів

Останки солдата з усіма почестями поховають на місцевому цвинтарі. Цю подію планують відвідати офіційні представники Австрії та Угорщини.

Розкопки ще продовжуються. Ймовірно, у цьому ж місці є останки ще кількох солдат. Фахівці організації «Закінчимо війну» перевіряють землю металошукачем. Якщо є сигнал, обережно розкопують і шукають речі, які збереглися з минулого. «Наш день» інформуватиме своїх читачів про завершення цих розкопок і цікаві знахідки небайдужих тернополян, які мріють назавжди закінчити війну.

Юля ТИМКІВ.

 


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares