Найдовший кисневий фонтан України «виріс» до 300 метрів: незвичним водограєм можна помилуватися вечорами у Тернополі (ФОТО)

Найдовший кисневий фонтан України «виріс» до 300 метрів: незвичним водограєм можна помилуватися вечорами у Тернополі (ФОТО)
У місті збільшили протяжність аераційного фонтану, який нині є найдовшим в Україні. Тепер загальна довжина становить понад 300 метрів.

Розташований водограй уздовж міської набережної. Торік запустили першу лінію фонтану завдовжки в 122 метри. А цього року там встановили ще 180 форсунок із прожекторами.

Струмінь води з кожної форсунки сягає 9 метрів у довжину і майже 4 – у висоту. Світлове шоу починається ввечері. Фонтан переливається різними кольорами – синім, жовтим, зеленим, фіолетовим, рожевим.

Аерація – це процес насичення води повітрям. Тому, окрім естетичної функції, фонтан у Тернополі виконує й екологічну, щоб запобігти «цвітінню» найбільшої водойми міста.

Де ще помилуватися водограями?

Психологи стверджують, що водограї заспокоюють нерви і символізують вічність. В Україні є чимало фонтанів, які вражають своєю архітектурною формою та незвичним дизайном.

Мабуть, найвідоміший фонтан України – у Вінниці. Це найбільший в Європі плавучий фонтан! А за оцінками фахівців, навіть входить у світову десятку. Унікальність фонтану у тому, що його конструкція на зиму опускається під лід.

Оновлений комплекс фонтанів на Майдані Незалежності є прикрасою столиці. Встановлено 75 насосних агрегатів, 18 акустичних систем, понад 600 світодіодних світильників. Висота найвищого струменя води «Великого» фонтану сягає 35 метрів, у центрі «Малих» фонтанів – 15 метрів.

На Митній площі у Львові працює пішохідний фонтан, який був зроблений без басейну, тому його умовно називали «сухим». Басейн влаштований в один рівень з гранітною бруківкою, вода б’є догори з 25 форсунок.

Світломузичний фонтан розташований на набережній в Аркадії. Це перший співаючий фонтан в Одесі і другий в Україні. Кожного вечора у величезному басейні злітають вгору десятки різнокольорових струменів води у вигляді незвичайних фігур.

Фонтан «Дзеркальний струмінь» – один з найбільш видатних архітектурних споруд Харкова. Розташований він у сквері Перемоги навпроти Харківського театру опери та балету. Фонтан був зведений у 1947 році. Ця архітектурна споруда виконана у формі альтанки, під якою випускається дзеркальна струмінь води. Водограй занесений в енциклопедію ЮНЕСКО як один із кращих архітектурних пам’ятників міста.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares