Опублікували докази незалежності Української православної церкви від Росії

Опублікували докази незалежності Української православної церкви від Росії

Константинопольський патріархат обґрунтував рішення надати Україні автокефалію. Він опублікував 29-сторінковий текст «Вселенський престол і церква України – говорять документи», в якому наводяться дані з архівів, які доводять її незалежність від Московського патріархату.

Історичне дослідження проводилося за підтримки освітнього фонду банку «National Bank of Greece». У ньому стверджується, що Константинополь ніколи не передавав Київську митрополію, на основі якої виникла Українська церква, в канонічну територію Московського патріархату. Право хіротонії (священства), згідно з документом, було надано Москві «з фінансових причин», «з необхідності» і «носило тимчасовий характер», повідомляють «РІА Новини».

«Офіційні документи свідчать про те, що Константинопольська церква ніколи не зраджувала де-юре свої канонічні права на церкву України. Таким чином, Вселенський патріарх має право і обов’язок виявляти материнську турботу про церкву України в кожному випадку, коли вважатиме за необхідне», – пояснюється в тексті.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares