Пам’ятку археології за 12 мільйонів повернули державі

Пам’ятку археології за 12 мільйонів повернули державі

На Тернопільщині прокуратура повертає державі з приватної власності пам’ятку археології вартістю понад 12,5 млн. грн.

Апеляційний суд задоволив позов прокуратури Тернопільської області про повернення у державну власність земельної ділянки загальною площею 0,35 га, на якій розташована пам’ятка археології вартістю понад 12,5 млн. грн.

Встановлено, що орган місцевого самоврядування передав пам’ятку археології у приватну власність разом з навколишніми сільськогосподарськими угіддями.

Щоб захистити об’єкт культурної спадщини від руйнування, прокуратура у позові вимагала визнати незаконним і скасувати рішення сесії Дзвиняцької сільської ради Заліщицького району про відведення земельної ділянки площею 0,35 га для ведення особистого селянського господарства, визнати недійсним свідоцтво про право власності на неї та повернути пам’ятку археології у власність держави.

Проте, суд першої інстанції лише частково скасував правовстановлюючі документи на цю земельну ділянку, що в подальшому унеможливлювало її повернення до земель державної власності.

У зв’язку з цим, прокуратура Тернопільської області звернулася з апеляційною скаргою до суду вищої інстанції. Апеляційний суд погодився з позицією прокуратури та ухвалив рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *