Професор з Тернополя Лілія Бабінець про те, як позбутися болю без пігулок

Професор з Тернополя Лілія Бабінець про те, як позбутися болю без пігулок

Не встигне нас щось заболіти, як ми хапаємося за пігулки. Не гребують призначати пацієнтам жменями таблетки й деякі лікарі. А тим часом позбутися болю можна і без дорогої «хімії» – за допомогою… голки.

Голковколювання – один з найстаріших методів лікування, який зберігся протягом тисячоліть й успішно застосовується і розвивається у наш час. Це вчення прийшло до нас з древнього Сходу і нині це ціла наука про енергію життя. Отож, сьогоднішня розмова про це з професором Тернопільського  медичного університету, лікарем-рефлексотерапевтом вищої категорії Лілією БАБІНЕЦЬ (на фото).

– Рефлексотерапія має дуже багато напрямків, це низка методів, які об’єднані впливом на біологічно активні точки. Голковколювання або, іншими словами, класична акупунктура – це основний метод, який поєднує у собі давні, емпіричні знання та сучасні напрацювання, – каже Лілія Степанівна. – Адже, за різними джерелами, акупунктура налічує від двох до п’яти тисяч років.

– Існує легенда, що, мовляв, ішов китаєць, у нього боліла голова. Він ніс на плечі щось схоже на теперішню сапу, яка ненароком упала йому на великий палець ноги. І в чоловіка голова боліти перестала. Ця китайська легенда розповідає про початок голкотерапії. Відомо, що цю методику ще тисячі років тому використовували в Японії, на Тибеті.

– Справді, перші писемні, археологічні знахідки про лікувальні точки на тілі людини, фігурки з їх зображенням зв’язані з Китаєм. Але, цілком можливо, що слов’янським народам також була відома рефлексотерапія. Ми дуже мало знаємо свою історію, залишилося мало писемних джерел, і тому багато чого пов’язуємо тепер лише зі Сходом. А взагалі методика лікування голками дійшла до нас у середині минулого століття. Тоді з Союзу відправляли у Китай цілі делегації. В Україні була створена своя, дуже сильна школа рефлексотерапії нині уже покійною професором Євгенією Мачерет, у якої багато навчилась і я. Зараз наша професійна асоціація ВГО «Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури» є членом Всесвітньої асоціації. Ми часто ділимося досвідом з колегами з інших країн.

– За давніми вченнями про акупунктуру, тіло людини складається з меридіанів, на них розміщено більше двох тисяч інформаційних точок, які зв’язані з різними органами тіла…

– Голковколювання у країнах Сходу ще називають чжень-цю-терапією. У її основі – філософія про життєву енергію Ци, яка тече по тілу через постійні шляхи-меридіани. Якщо потік Ци порушується, тоді й виникають хвороби. Організм людини – це гармонія. От уявіть собі здорову людину у формі якоїсь енергетичної ємкості, наприклад, вази чи глека. Якщо її намалювати, «заповнити» одним кольором, тоді від верхівки до дна вона буде однорідною, красивою. А коли людина хворіє, енергія перерозподіляється – в одних місцях нашої ємкості з’являються порожнечі, в інших – згустки. Енергія ж ніде не дівається. Коли її не вистачає, і коли забагато – це погано. Завдання лікаря – використовуючи ці біологічно активні точки, за допомогою голок збалансувати чи то недолік, чи надлишок енергії, перерозподілити її потік рівномірно.

– Тобто, за допомогою голковколювання можна позбутися багатьох недуг?

– Так, адже цей метод покращує кровообіг, а значить, відбувається насичення тканин киснем. І це вже, по суті, лікування. Офіційна медицина – приписав пігулки згідно зі стандартами. Це – правильно. Але поліпрагмазія, одночасне призначення хворому, який часто має не одну хворобу, а дві-три, у великій кількості лікарських препаратів, буває неефективною та нераціональною. Так от, якраз голковколювання практично не має побічної дії, не викликає алергії, а, навпаки, лікує різні її види. Цей метод запобігає прогресуванню захворювання, додає хворому оптимізму. Я знаю, якщо сеанси акупунктури спрацьовують, це свідчить про те, що людина має великий потенціал на здоров’я і на життя. Навіть якщо у неї, здавалося б, важка патологія.

– Чи існують протипоказання для голкотерапії?

– Це – гостра хірургічна патологія, інфекційні захворювання, обережно треба використовувати цей метод лікування при вагітності. Хоча, наприклад, голковколювання часто знімає ранній токсикоз. Навіть онкологічним хворим показана класична акупунктура для зняття больового синдрому, депресивних, неврастенічних станів. Голковколювання – це системний вплив на центральну нервову систему. Людина стає спокійнішою, краще спить, менш гостро реагує на негативні фактори життя.

– Виходить, кожна активно біологічна точка на нашому тілі за щось відповідає?

– Абсолютно вірно. Кожен меридіан зв’язаний функціонально, ментально з якимось органом. Меридіан нирок, меридіан легенів, жовчного, сечового міхура… Наприклад, жовчний міхур – це не просто регулятор травлення, а ще й регулятор людських емоцій. От, наприклад, про не надто приязну людину кажуть: у неї повно жовчі. Але це насправді так, зазвичай спостерігається атонія або гіпертонія жовчного міхура чи протоків, йде неконтрольований витік жовчі, і це провокує у людини роздратування, неспокій. Або інколи нам дивно зрозуміти, як за допомогою акупунктури на стопі можна зняти головний біль і одночасно біль у шлунку. Пояснюється це тим, що на нозі є точка по меридіану шлунка, який проходить і закінчується на обличчі.

– Ліліє Степанівно, розкажіть детальніше, при яких захворюваннях акупунктура найбільш ефективна?

– Ще у 1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список недуг, які можуть бути вилікувані за допомогою цього методу. Вже тоді у нього увійшло 43 захворювання, в тому числі неврити, алергії, артрити, захворювання суглобів, радикуліти, гіпертонія… Гарно піддаються лікуванню голками недуги серцево-судинного спрямування, центральної нервової системи, післяінсультні стани, гастроентерологічна патологія, остеохондрози, бронхіальна астма. В основі багатьох захворювань є спазм. Голочками зняли його – і вже людині легше. Також в результаті дії голкою на відповідні точки організм виділяє власні так звані наркотичні речовини – ендорфіни, які знімають біль, запалення, заспокоюють нервову систему, поліпшують настрій.

Дієвість методу класичної акупунктури підтверджена фактами. Нерідко, наприклад, трапляється неврит лицевого нерва, коли обличчя перекошується, як кажуть, «протягнуло». Або інколи людину турбує «тик», сіпається повіка – це зв’язано з порушенням нервової системи. А поставив голки – й ефект очевидний. І таких прикладів, як лікар-практик, можу навести чимало.

– Нині багато людей розчаровані подіями у державі, високими цінами. Ще й затяжна сіра погода надворі не сприяє хорошому настрою. З’являється депресія, безсоння. Чи допоможуть голки?

– Справді, інколи від пацієнта можна почути про те, що не спить уже довший час, хоча приймає різні снодійні, психотропні ліки, які мають здатність призводити до звикання. При цьому страждає і печінка, і розумова діяльність. А після голковколювання і сон відновлюється, і про таблетки людина забуває. Доведено, що акупунктура може мати не лише лікувальний, а й профілактичний вплив на організм, спрямований на відновлення енергетичного балансу та обмінних процесів.

– А скільки сеансів варто пройти, аби досягнути бажаного результату?

– Метод акупунктури чудовий ще й тим, що можна за один сеанс вирішити проблему. Іншим пацієнтам потрібно 10-15 сеансів. Є різні люди, хтось спонтанний, хтось більш спокійний, розважливий. Взагалі, людина – господар свого тіла. І завдання лікаря – не навантажувати пацієнта, а оптимізувати його, за допомогою акупунктури – стимулювати внутрішні сили організму.

– Дехто боїться голок…

– Насправді, боятися нічого. Сама голка є дуже мініатюрною і тонкою. Її вводять у шкіру лише на 3-5 міліметрів. У момент вколювання, щоб голка була більш дієвою, треба добиватися відчуття проходження легенького електричного струму, розпирання. А взагалі, сили людського організму необмежені, невичерпні. Всі ми – діти Землі, діти Всесвіту. Людина – це загадка. Тож живіть у гармонії з тим, що вас оточує, у гармонії із самими собою.

Зіна КУШНІРУК.

Зіна Кушнірук

Редактор


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares