П`ять помилок, що знижують врожайність помідорів

П`ять помилок, що знижують врожайність помідорів

Перша помилка – залишення пасинків.

Її зазвичай допускають початківці городники. Вони так тішаться зростаючим паросткам, так переживають за кожну гілочку, що їм просто шкода видаляти пасинки. Але ж на вирощування пасинків томат витрачає ті соки і ті сили, які міг би пустити на збільшення кількості плодів, а, значить, і на підвищення врожайності. До речі, через велику кількість пасинків помідори довше дозрівають. Рекомендують видаляти пасинки рано-вранці, бажано, в сонячний день, щоб зріз або ранка на місці обриву за день встигали затягтися.

Друга помилка – томати на грядці ростуть щільно, без достатньої відстані один від одного.

Такий метод посадки існує, він називається «загущені посадки». Його практикують спеціально, але для помідорів він – недопустимий. Томатний кущ повинен провітрюватися, його має з усіх боків прогрівати сонечко. Від такого тісного сусідства витягуються міжвузля, а рослини більше схильні до захворювань різними гнилями.

Третя помилка – надмірний або недостатній полив.

Томати мають потребу у великій кількості води, щоб донести кальцій до їх високих верхівок. Особливо важливо велика кількість води в перші кілька тижнів після посадки. Від нестачі вологи рослина в’яне, зав’язі і бутони опадають, а дозрілі плоди розтріскуються. Але й заливати рослину не потрібно – інакше вона захворіє грибковими захворюваннями.

Відразу ж виникає питання – скільки ж води потрібно томатному кущу? Стандартна норма – приблизно 5 літрів води, поливати слід обов’язково регулярно і тільки вранці або ввечері. Тобто, не потрібно думати: «Ой, який спекотний полудень! Поллю помідори, нехай охолонуть!». Вони не охолонуть, а тільки захворіють.

За нормами цілком достатньо двох-трьох поливів на тиждень (в залежності від погоди).

Порада: стежте за забарвленням листя томатів. Якщо полив недостатній, то воно потемніє, а потім і зовсім в’яне.

Ще одна порада: при поливі намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя і стовбур томата. В цьому випадку будуть опіки. Тому воду виливайте або безпосередньо під корінь, або проведіть поруч з кущем в землі борозенку і лийте воду в неї. Потім ці борозенки злегка присипте землею, щоб волога не випарувалася, а дійшла до кореня томата.

Четверта помилка – переросла розсада.

Відбувається вона з двох причин: або ж не купили вчасно розсаду, або ж свою, вирощену з насіння, боязно ще садити у відкритий грунт – мовляв, ще холодно і рано, а раптом – ранкові заморозки.

В результаті розсада переростає і витрачає багато часу і сил на вкорінення і адаптацію. Але ж вона могла б всі ці сили пустити на те, щоб підвищити врожайність томатів.

Для кожної кліматичної зони існують свої терміни висадки, тож намагайтеся їх дотримуватися.

П’ята помилка – багато листя.

Крім пасинків не забувайте з кінця травня – початку червня обривати в томатів нижні листки. Під гроном з великими, але ще недозрілими помідорами не повинно бути жодного листка. Рекомендується видаляти по 1-3 нижніх листка в тиждень, а якщо ні, то рослині гарантований сильний стрес, що призводить до затримки росту, а, можливо, і втрати частини врожаю.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *