Що потрібно знати про оподаткування неприбуткових організацій?

Що потрібно знати про оподаткування неприбуткових організацій?

У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління начальник відділу адміністрування податку на прибуток, взаємодії з питань трансфертного ціноутворення та моніторингу звітності управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Алла Іванчишина під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо оподаткування неприбуткових організацій.

Найцікавіші запитання та відповіді пропонуємо увазі читачів.

– Чи потрібно неприбутковій організації до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій подавати фінансову звітність?

– Так, потрібно. Неприбуткові підприємства, установи та організації, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

– Протягом якого терміну організація має подати заяву з метою отримання статусу неприбуткової організації?

– З метою отримання статусу неприбуткової організації зареєстровані установи та організації (новостворені) мають подати реєстраційну заяву за формою 1-РН державному реєстратору під час їх державної реєстрації або контролюючому органу за основним місцем обліку протягом 10 календарних днів з дня їх державної реєстрації.

– Чи необхідно подавати заяву при зміні місцезнаходження неприбуткового підприємства, яка пов’язана зі зміною адміністративного району?

Ні, не потрібно. Інформація про зміну місцезнаходження неприбуткової організації, яка пов’язана зі зміною адміністративного району, оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

– Як неприбуткова установа, яка загубила рішення про включення її до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може отримати копію такого рішення?

Копія рішення про включення неприбуткової установи (організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій видається контролюючим органом за основним місцем обліку такої установи (організації) на її звернення в письмовому вигляді.

– Чи оподатковуються податком на прибуток підприємств доходи, отримані неприбутковою організацією від продажу основних засобів?

– Якщо кошти, отримані неприбутковою організацією від продажу власних основних засобів, буде використано для здійснення своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб, то таке використання не є порушенням законодавства.

– Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

– За неподання або несвоєчасне подання до контролюючих органів звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації застосовується штраф у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.  


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares