Скільки українцям «коштує» один нардеп? Мільйони…

Скільки українцям «коштує» один нардеп? Мільйони…
«Слуги народу» – я не про партію, а про політиків, держчиновників, – обходяться українцям зовсім недешево. Плюс керівники і топ-менеджери державних підприємств з космічними зарплатами…

Парламент ухвалив постанову про кошторис свого апарату й власної діяльності за нинішній рік. Робота нардепів у 2019-ому обійшлася держбюджету у понад 3 мільярди гривень. Це – зарплати депутатів і апарату Верховної Ради, а також пільги для парламентарів.

Загальна вартість кошторису апарату ВР за рік складає 1 мільярд 970 мільйонів 346 тисяч 700 гривень. Ще 1 мільярд 74 мільйони 337 тисяч – скеровано на законодавчу діяльність депутатів.

Які витрати передбачено кошторисом? Оплата праці нардепів – 605 мільйонів 574 тисячі гривень. Оплата роботи працівників апарату ВР – 724 мільйони 595 тисяч. Соцзабезпечення депутатів – 283 мільйони 36 тисяч. Витрати на управління справами Ради – 552 мільйони 331 тисяча. Витрати на автобазу – 93 мільйони 87 тисяч. Інститут законодавства – 20 мільйонів 312 тисяч. Управління адмінбудинками – 144 мільйони 556 тисяч. Їдальня ВР – 2 мільйони 576 тисяч. Телеканал «Рада» – 44 мільйони 331 тисяча. Газета «Голос України» – 16 мільйонів.

А яку суму держава витрачала на пільги одного нардепа? На проїзд – 7500 гривень на місяць або 90 тисяч у рік. Канцелярське приладдя – 1278 гривень. Телефонні розмови – 489 гривень у місяць або 4890 гривень за 10 місяців. Відрядження помічників в округи – 800 гривень на місяць. Витрати на приміщення у виборчих округах – 2 тисячі за рік. Оренда житла – 237 тисяч 250 гривень на рік.

До слова, про помічників нардепів. Вони отримали гарний подарунок під ялинку. Президент Володимир Зеленський підписав законопроект про сумісництво працівників патронатної служби ВР. Іншими словами, Рада дозволила помічникам депутатів працювати за сумісництвом і мати бізнес.

Закон дозволяє помічникам-консультантам народних обранців, працівникам секретаріатів голови ВР, його першому заступнику і заступнику, працівникам секретаріатів депутатських фракцій (груп) у Верховній Раді сумісництво. Тепер на них не поширюється норма про вимоги до передачі іншим особам належних їм підприємств і корпоративних прав. На помічників нардепів і працівників секретаріатів не поширюється норма про політичну нейтральність. Норма про запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств або корпоративних прав також на них не поширюється.

До речі, нардеп може мати до 30 помічників на громадських засадах та до п’яти – у складі апарату Ради, яким офіційно платять зарплату. Кожен із депутатів отримує близько 50 тисяч гривень на усіх помічників.

Що ж, помічники нардепів мають шанс стати успішними підприємцями. Роботодавці – народні обранці в поміч…

Не лише парламент обходиться платникам податків дорого. Офіс президента також вартує не мало. Що цікаво, Офіс Зеленського у 2019-ому коштував українцям дорожче, ніж Адміністрація Порошенка. Так, витрати з державної казни цьогоріч на утримання Офісу президента Володимира Зеленського за 5 місяців роботи виявилися мало не на три десятки мільйонів більшими, ніж витрати Адміністрації попередника – Петра Порошенка – за перші 5 місяців цього ж року. Звіт про витрати опублікувала на своєму офіційному сайті Державна казначейська служба.

Отже, за цьогорічні січень-травень Адміністрація Порошенка використала 325,3 мільйони гривень. Звіт, що включав період з січня по жовтень показав суму витрат у 678,4 мільйонів. Таким чином, за наступні 5 місяців Офіс Зеленського витратив 353,1 мільйона гривень (Зеленський прийняв присягу президента у кінці травня). От і виходить, що Офіс президента Зеленського витратив на 27,8 мільйонів більше.

У проєкті бюджету-2020 витрати на Офіс Президента також закладені майже на 40 мільйонів гривень вищі, ніж були в бюджеті-2019.

Пригадується, напередодні президентських виборів лунали обіцянки зменшити витрати на обслуговування держави. Але…

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *