«Слов’янська стіна»

«Слов’янська стіна»

slavyansk

Хочеться вірити, що наразі умовна «слов’янська стіна» не стане чимось на кшталт Берлінської. Журналісти і влада визнають: Слов’янськ зараз – найнебезпечніше місто в Україні. За тією стіною – інший світ, «сіра зона»:  закордонні диверсанти, незаконні збройні формування, неконтрольований обіг вогнепальної зброї, чужа символіка і паталогічна ненависть до України й усього українського.  

Сепаратисти не визнають Женевських угод. Незважаючи на те, що Україна призупинила активну участь в антитерористичній операції, озброєні терористи продовжують влаштовувати провокації, списуючи все на активістів «Правого сектора» й залякувати мешканців Сходу міфічними бандерівцями. І висувають Києву нові умови та вимоги.

До речі… Росія підписала свого часу кілька договорів з Грузією, у тому числі й за міжнародного посередництва: Дагомиський, Сочинский, Московський договори, шість пунктів плану Саркозі-Mедведєва. Кожен з них був порушений Росією. І майже всі РФ використовувала як інструмент для нових захоплень. Так, відразу після Московських угод про припинення вогню були захоплені Гагра і половина Абхазії. Після Сочинських – Сухумі. Після домовленостей Саркозі-Медведєва – Ахалгорський район Грузії.

На запитання, чому Москва відмовляється виконувати домовленості з Євросоюзом від серпня 2008 року, кремлівське керівництво незворушно заявляло: документи передбачають, що війська повинні бути виведені, але Росія цього не зробить, бо виникли «нові реалії». І це позбавляє її від необхідності виконувати взяті міжнародні зобов’язання.

Будемо бачити ціну Женевських угод. Фактично, Росія їх вже порушила.

А Донбас продовжує волати: Україна його не чує! Яке лукавство! Одні спічі Януковича «із-за бугра» чого вартують! Зрештою, чому мешканці Сходу звинувачують у своїх негараздах Київ, Західну Україну і весь світ? Чому Донецьк, Луганськ, Харків мовчали, коли при владі був Янукович і його ставленики? Чому не озвучували претензій до КПУ і Партії регіонів, які там владарювали? Олігархам?

Щопрада, нинішня українська влада також дивує. Наприклад, за оцінками безпекових експертів, гроші на фінансування диверсійних операцій проти України надходять переважно з Росії. Проте антикорупційні активісти, які досліджують фінансові потоки українських олігархів, і передусім «Сім’ї» Януковича, стверджують: з українцями воюють за вкрадені у них же кошти. А тому Україна та її друзі за кордоном повинні якнайшвидше заморозити не лише особисті рахунки олігархів, але й рахунки компаній, які їм належать. Поки українські владоможці невідомо чого чекають, «Сім’я» Януковича продовжує відмивати в Україні гроші й фінансує сепаратистів.

Викликає запитання і детективна втеча Януковича з України. За інформацією ТСН, два вертольоти і літак любителя «золотих батонів» – у Москві. Повітряним суднам українські чиновники дозволили вилетіти з донецького аеропорту… в середині минулого місяця. З 12 по 19 березня авіатранспорт екс-гаранта безперешкодно, по черзі, залишив аеропорт Донецька й відправився до Європи. Реактивний літак «Фалькон» полетів до Франції на техогляд. Два ґвинтокрили «Агуста» – до Молдови і Румунії, де їх дозаправили. Звідти вони вирушили на техогляд до Швейцарії. Наприкінці березня все це добро прилетіло до Москви, в аеропорт «Внуково».

Чому авіатранспорт, вартістю у десятки мільйонів доларів, випустили з України? Невже Аваков, Наливайченко, Турчинов, Парубій, Яценюк нічого про це не знали?

Один із колишніх офіцерів держохорони повідомив, що Януковичу дозволили залишити Україну: «Або не знали, що з ним робити… Звучала сума у 2,5 мільярда чогось там… розмови ходили, але я не бачив цих грошей». Імовірно, жодної погоні за екс-гарантом не було. Все вирішили «2,5 мільярда чогось»?

Тим часом, за даними групи «Інформаційний опір», екстремісти на Донбасі готуються до вчинення нових провокацій, спрямованих на подальшу дестабілізацію ситуації в регіоні. Керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук не виключає нових диверсій із жертвами серед місцевого населення, які будуть здійснювати сепаратисти й видавати за акції «Правого сектора».

А видання «Острів» оприлюднило розшифровку фрагменту інструктажу спецназу ГРУ РФ. У ній, зокрема, йдеться: «Перший етап завершено – у двох великих містах адміністрація і служба безпеки захоплені. Переходимо до другого. Діємо за цією ж схемою… група з 30-60 бійців захоплює відділ міліції в невеликому місті… Коли відділ міліції буде захоплений, до вас підійдуть 20-30 осіб з місцевих мешканців – ми їх готували заздалегідь… Роздати їм зброю, не важливо, що не всі знають, як нею користуватися. Використовувати зброю будете ви, якщо знадобиться. Вони будуть у випадку необхідності вашими заручниками. Вони повинні висувати обумовлені вимоги…

Особлива увагу жінкам, і тим, хто прийшов з дітьми – вони ваш добровільний живий щит…
Ви повинні вистояти близько тижня, до тих пір, коли розпочнемо третю фазу зі звільнення братньої країни…
У нас є свої люди в керівництві місцевих силових структур – вони будуть максимально блокувати антитерористичну операцію, виправдовуючи це мінімізацією втрат серед мирного населення й відсутністю терористів. Їм наказано: у випадку розгортання операції «Антитерор» організувати добровільних заручників з числа офіційних представників влади. У разі штурму – всі вони повинні бути знищені…
Жодної домовленості з місцевою владою. Ми з ними будемо домовлятися, коли вони у нас будуть в камерах сидіти…».

Що може означати «третя фаза»? Референдум у східних областях під дулами автоматів, як це було в Криму? Зрив президентських виборів? Російські війська готуються перейти український кордон?..

Терористи й сепаратисти почувають себе господарями на українській землі. А влада… «Слов’янська стіна» зводиться, на жаль, і не без її участі:  незрозумілих дій, подекуди невмотивованих кадрових призначень, непрозорості, недомовок… Українці так і не почули пояснення: чому і хто здав Крим? Чому «зелені чоловічки» без перешкод потрапили на материкову частину держави? Що твориться з фінансами, цінами? Невже люди не заслужили знати правду?! І невже влада забула, що вона – тимчасова?

Ольга ЧОРНА. 


Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *