Сьогодні – перше і друге знайдення голови Іоана Предтечі

Сьогодні – перше і друге знайдення голови Іоана Предтечі

24 лютого за новим стилем (9 березня за старим стилем) – перше і друге знайдення голови Іоана Предтечі.

Пророк Іоан Предтеча (він же Іоан Хреститель) був тим, хто останнім перед народженням Ісуса проголосив Його пришестя на землю і хрестив Спасителя у водах Йордану, а також засвідчив явлення Пресвятої Трійці в день Хрещення.

Іоан народився в сім’ї літньої пари, на півроку раніше за Ісуса і вижив під час побиття немовлят – мати сховалася з ним у пустелі. Там і провів він свої перші 30 років життя.

У віці 28-30 років почав проповідувати про швидке пришестя Месії. Після хрещення Христа в річці Йордан, Іоан продовжив проповідувати, але його схопили і кинули до в’язниці за наказом правителя Ірода Антипа – Іоанн викрив правителя в тому, що той забрав у брата дружину і одружився з нею. Предтечу стратили, відрубавши йому голову. Тіло святого поховали, а голову довго не могли знайти.

Існує три перекази про чудесне явлення голови святого вірянам: перше набуття відбулося в IV столітті, друге – у V столітті, третє – в IX столітті.

24 лютого за новим стилем святкують перше і друге обрітення. Згідно з переказами, дружина царя Ірода Пилипа I не дозволила поховати голову святого разом із тілом. Тому служниця таємно винесла її в глечику і поховала на Оливній горі в Єрусалимі. Коли на цьому місці почали будувати церкву, то виявили мощі пророка і сховали їх у храмі, який пізніше зруйнувався.

Вдруге голову Іоана знайшли двоє ченців-паломників – Хреститель з’явився їм і вказав, де шукати. Ченці передали голову гончареві, що зустрівся, і той все життя дбайливо зберігав її, а перед смертю помістив мощі в посудину і передав сестрі.

Потім голову Іоана знайшли в печері біля міста Емесси і переправили її до Константинополя. Іоану молилися, щоб він позбавив людину від головного болю, тому що святого обезголовили. А ще просили про здоров’я дітей, захист урожаю.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *