Тернопільщина отримала нового голову ОДА: що ще робив у Тернополі Володимир Зеленський?

Тернопільщина отримала нового голову ОДА: що ще робив у Тернополі Володимир Зеленський?
Минулої п’ятниці Тернопіль вперше на посаді президента України відвідав Володимир Зеленський. Він провів нараду з місцевими чиновниками і представив голову Тернопільської обласної державної адміністрації.

Новий очільник краю – 45-річний підприємець Ігор Сопель. Він родом з Тернопільської області. Закінчив школу в рідному місті Хоростків. Вищу освіту здобув у Тернопільському державному технічному університеті (кваліфікація — інженер-механік).

З 1991-го 13 років пропрацював на Хоростківському цукровому заводі, зокрема слюсарем та інженером. У 2003 році, як зазначив Сопель у своїй офіційній біографії, він «розпочав підприємницьку діяльність».

З 2010 року майбутній чиновник очолював у Хоросткові регіональне відділення компанії «Агробізнес» – великого виробника хлібобулочної продукції. У 2010−2015 роках Ігор Сопель був депутатом Хоростківської міськради. З 2017 року очолює федерацію футболу в рідному Хоросткові. Одружений, батько двох дітей.

На парламентських виборах 2019 року Сопель балотувався в народні депутати від партії Слуга народу.

Підприємець висував свою кандидатуру в мажоритарному окрузі № 166 (Теребовлянський, Бучацький, Монастириський, Гусятинський райони). Однак у Раду не пройшов: він посів друге місце, поступившись самовисуванцю Миколі Люшняку.

Ще до того, як Володимир Зеленський став президентом, Ігор Сопель і його дружина Ольга викладали у соцмережах Facebook та Instagram чимало фотографій з «кварталівцями», зокрема і з самим Зеленським.

У декларації кандидата на посаду Ігор Сопель вказав магазин у Хоросткові Гусятинського району Тернопільщини, квартиру на 68.2 квадрата та МАФ там же, автомобіль Toyota Camry 2014 року випуску.

За 2018 рік Сопель задекларував 44 676 гривень заробітної плати, 965 000 гривень  доходу від підприємницької діяльності та готівкові кошти: 3,5 мільйона гривень, 7000 доларів та 6500 євро.

За кілька днів на новій посаді він вже почав виконувати традиційну для очільників області діяльність – приміром, привітав тернопільських артилеристів з професійним святом, вшанував героїв Листопадового зриву  і взяв участь у бізнес-форумі «Литва-Україна».

Що ще робив у Тернополі Володимир Зеленський?

Окрім представлення нового очільника області, президент провів нараду в ОДА з питань розвитку спиртової галузі України. Володимир Зеленський заявив, що 55% виробництва спирту в Україні сьогодні перебуває в тіні, а державні спиртові заводи понад 10 років контролюють кримінальні угруповання. В області наразі працюють лише чотири з одинадцяти заводів з виробництва спирту.

Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, який передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року, скасування обмежень на будівництво спиртових заводів та приватизацію наявних, ліцензування виробництва та оптової торгівлі спиртом, обмеження імпорту спирту до 1 січня 2022 року.

Тим часом під облдержадміністрацією зібрався пікет, на який прийшли і працівники спиртової галузі. Люди висловлювали хвилювання, що після приватизації вони залишаться без роботи. Були на пікеті  й працівники тернопільського «Облавтодору». За словами людей, від лютого не можуть отримати зароблених грошей. А в самій ОДА Зеленському довелося пройти через натовп людей, які скандували «Ганьба» та «Ні капітуляції».

Однак були й такі, що вирішили, навпаки, підтримати президента. Одна з жінок тримала в руках букет білих троянд.

За анонсом робочої поїздки, Володимир Зеленський також мав відвідати Тернопільську міську 4-у школу і оглянути хід робіт на водній арені. На обіцяні локації кортеж, проте, не приїхав.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *