Тернопільщина торгує із 101 країною світу, найбільше – з Польщею

Обсяги експорту та імпорту товарів області у січні-жовтні цього року становили відповідно $377,3 млн та $341,5 млн. Порівняно з січнем-жовтнем 2017 року, експорт збільшився на 24,9 відсотків, імпорт – на 16,3. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило $35,8 млн.

Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 101 країни світу. Експортні поставки надавали 212 підприємств області, імпортними користувалося 338.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (49,6 відсотків обласного експорту та 43,8 відсотків – обласного імпорту).

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Нідерландів, Білорусі, Німеччини, Бельгії та Єгипту, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Італії та Швейцарії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 71,8 відсотків від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 78,9 відсотків від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження,  полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, різні промислові товари, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, засоби наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінні метали та вироби з них. Про це повідомляє Головне управління статистики у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares