Тернопільська журналістка побувала за лаштунками найрозкішніших готелів світу (ФОТО)

Тернопільська журналістка побувала за лаштунками найрозкішніших готелів світу (ФОТО)

Якщо в 21 столітті туристи їдуть у римський Колізей чи перуанське місто інків, щоб дізнатися історію нашої цивілізації, а заодно зрозуміти щось про себе, то неважко уявити, як за півтисячі років так само мандруватимуть у… готелі Дубаю. Вони, як і все місто, вже сьогодні є музеями майбутнього. За різними рейтингами дубайські готелі щороку потрапляють у списки “най-най”. Найрозкішніших, найдорожчих, найдивовижніших.

33

У червні завдяки Українському журналістському фонду і найбільшому українському туроператору Travel Professional Group (TPG) в Дубаї побували журналісти з різних міст України. Заодно змогли побувати “за лаштунками” місцевої розкоші. Отож, частина друга, бо про подорож до Дубаю ми вже розповідали в минулому номері «Нашого ДНЯ».

32

Як виглядає номер за 20 тисяч доларів

Найдорожчі готелі в Дубаї розташовані на штучному острові Пальма. Острів складається зі стовбура, листя й півмісяця, який оточує “деревце”, і з висоти польоту справді нагадує пальму. Розмір острова – 5 на 5 кілометрів, його загальна площа становить понад 800 футбольних полів. З материком він пов’язаний 300-метровим мостом, а півмісяць поєднаний із верхівкою пальми підводним тунелем. Такого на нашій планеті ще ніхто ніколи не робив. Щоб створити величезний острів, вдень і вночі працювали понад 40 тисяч робочих.

Першим готелем, побудованим на штучному острові, став “Атлантіс”. Його урочисто відкрили в 2008 році. За 9 хвилин спрацювало 100 тисяч піротехнічних виробів. Для порівняння – на відкритті XXIX Олімпійських ігор в Пекіні використали лише 14 тисяч. Це був найдорожчий феєрверк в світі й коштував він близько 20 мільйонів доларів.

Готель побудований за подобою такого ж, тільки на Багамських островах. Розповідають, що шейху Дубаю він так сподобався, що захотів мати точну копію у себе.

Ми піднімаємося на окремому ліфті в найдорожчий номер готелю. Майже тисяча квадратних метрів площі, три спальні, чотири ванни, обідній зал на 16 осіб, просторі тераси і багато чого ще. Вся наша група непомітно розчинилась по кімнатах апартаментів, і можна було спокійно фотографувати інтер’єри. Цікаво, напевно, грати в цьому номері в хованки…

На питання, чи зупинялися тут перші особи нашої держави, представниця готелю дипломатично відповіла, що це конфіденційна інформація, додавши, що так, українці також бронюють цей номер. Коштує він близько 20 тисяч доларів за добу.

Всього тут 1539 номерів, є і підводні у три поверхи, до послуг гостей 23 ресторани. Гордістю курорту є штучна екосистема, одна з найбільших у світі, населена 65 тисячами ссавців і риб. Ідея грандіозного проекту навіяна чарівними легендами про Атлантиду. Всім охочим пропонують екскурсії велетенським акваріумом. Заодно можна наочно побачити, як з допомогою грошей і найсміливіших задумів людського розуму втілили в життя частинку арабської казки.

29 28

Тапочки Версаче, мило Версаче, все Версаче

Особливість арабських готелів – спеціальний аромат, який відчуваєш навіть на вулиці. В цьому сенсі жоден не може посперечатися з “Palazzo Versace” – ще однією готельною перлиною Дубаю. Головний модельєр Міланського будинку моди Донателла Версаче особисто розробляла дизайн кожного з люксових номерів. Тут все Версаче – від мила й тапочок до мозаїки на підлозі фойє з 1,5 мільйона шматочків. Звісно ж, викладених вручну.

Сюди заїжджають на новеньких “Феррарі” місцеві арабки з дітьми, сестрами і подругами на чашечку кави з тістечками, а в тутешніх ресторанах вирішуються справи з багатозначними цифрами в контрактах. Це місце про життєву філософію Еміратів, які стрімко розбагатіли завдяки нафті, однак змогли так розпорядитися ресурсами, що привабили всю світову еліту. Щойно переступивши поріг, почуваєшся, немов таємна група фей-хрещених обсипала тебе золотом з карет, сліпучими усмішками портьє і обдарувала розкішшю повернутися додому дуже пізно за північ.

А от персонал готелю вдягнений стримано. За місцевим дрес-кодом слід приходити на роботу в красивому вбранні, але на надто красивому, щоб гості не почувалися гірше вбраними.

27

Пісок, який не прилипає до ніг

Найвідомішим для туристів  готелем у Дубаї є “Бурдж аль-Араб”. Він міститься на багатьох рекламних буклетах і є втіленням інженерного генія. Висота 60-поверхової будівлі становить 321 метр. Це був найвищий готель у світі, аж доки у 2008 році не відкрили інший – “Башту Троянди”, теж у Дубаї.

“Бурдж аль-Араб” позиціонує себе як семизірковий готель і справді вражає. Збудований у вигляді вітрила арабського човна, він стоїть у морі на відстані 280 метрів від берега на штучному насипі, а в його інтер’єрі використано близько 8 тисяч квадратних метрів 22-каратного сусального золота.

Пісок для більшості готелів Дубаю, до речі, завозять з інших країн. “Бурдж аль-Араб” пішов ще далі: на його пляжах – штучний пісок, який не прилипає навіть до мокрого тіла.

30 31

Серед власників розкішних готелів є і українці

Ще один неймовірний готель у Дубаї, який вражає своїм розмахом і затраченими ресурсами, – це комплекс “Madinat Jumeirah”. Справжнє місто-курорт, відтворене за подобою арабського палацу. Величезна територія в 45 га і власний канал, протяжністю 3,5 кілометри, де курсують човни, плавають різнокольорові риби і водяться морські черепахи. Дивлячись з тераси на територію готелю, не віриться, що навколо пустеля і що до кожного дерева воду підводять штучно з допомогою спеціальної системи.

У будівництво готелів у Дубаї інвестують багаті люди з усього світу. Є серед них і українці. Приклад – готель “Kempinski”. Величезний комплекс, поруч з яким сьогодні зводять ще один, не менш грандіозний. Однак хто ж саме в Україні вклав стільки коштів у будівництво, звичайно ж, не розповідають.

Водночас не треба думати, що готелі в Дубаї всі абсолютно преміум-класу. Не так давно місцева влада розробила і з дивовижною послідовністю вводить у життя нову стратегію розвитку, зробивши ставку на готелі середньої цінової категорії. Окрім того, ціни знижуються влітку, яке вважається найспекотнішою порою. Однак, за наявності величезної кількості кондиціонерів і Перської затоки поруч, спека не є чимось, що може зіпсувати відпочинок.

25

Чи варто їхати у Дубай? Однозначно – так. Дозвольте собі не перейматися тим, скільки ресурсів витрачається щодня в одному місті. Що за ці кошти могли б більш-менш пристойно жити кілька найбідніших африканських країн.
Дубай є наочною демонстрацією того, яких успіхів може досягти держава, правильно розпоряджаючись своїм капіталом. Туди варто поїхати хоча б раз, аби віддати належне людському розуму, який за 45 років перетворив бідне поселення в пустелі на зелене місто майбутнього.

22Групі журналістів гостинний прийом забезпечила компанія «Voyage Tours».

26

Logo_TPG_bigTravel Professional Group – найбільший туристичний оператор України з національним капіталом.
Наразі Travel Professional Group пропонує відпочинок в більш ніж 100 країнах світу за понад 250 напрямками, а також послуги з організації ділових подорожей, корпоративних і тематичних заходів, бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень будь-якого класу в усі країни світу, послуги VIP-класу по всьому світу.
З питань консультацій та організацій відпочинку будь-якого рівня можна звертатись за тел.: (044) 545-44-44, info@tpg.ua, www.tpg.ua
  • 24
  • 23
  • 22
  • 21
  • 20
  • 19
  • 18
  • 17
  • 16
  • 15
  • 14
  • 13
  • 12

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *