Тернополяни заплатили аферисткам тисячі доларів за обіцяні візи у США і Канаду

Тернополяни заплатили аферисткам тисячі доларів за обіцяні візи у США і Канаду

У вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу, слідчі Тернопільського відділу поліції оголосили підозру двом мешканкам обласного центру. 69-річна пенсіонерка разом із 35-річною напарницею обдурювали людей, обіцяючи вирішити питання з еміграційними візами до США та Канади.

«Майже рік тривали слідчо-оперативні заходи, – розповів слідчий Тернопільського відділу поліції Мирон Шеремета. – Ми ретельно опрацьовували та збирали речові докази, аби довести цю нелегку справу до кінця. На даний час обом зловмисницям оголошено про підозру, обрано в якості запобіжного заходу домашній арешт в нічний час та накладено арешт на майно однієї з підозрюваних».

Схема, за якою працювали аферистки, – посередництво у візових питаннях. Зловмисниці обіцяли клієнтам навіть виїзд  по «зелених картах», хоча добре відали, що виконати такі обіцянки нереально.

«На даний час ми встановили п’ятьох осіб, які потерпіли від злочинних дій підозрюваних, – розповів Мирон Шеремета. – Чотирьом із них лиходійки обіцяли безперешкодний виїзд до Сполучених Штатів Америки, а одного чоловіка запевняли, що вже незабаром він зможе емігрувати до Канади».

Свої послуги зловмисниці оцінювали, залежно від фінансових спроможностей клієнта. Найменша сума, яку видурили у потерпілої , – тисяча американських доларів. Ще одна клієнтка заплатила п’ять тисяч «зелених», бо прагнула виїхати в Штати до матері. А за омріяну Канаду житель Тернопільщини віддав золотий ланцюжок вагою 50 грамів та три тисячі доларів.

Жодних дій, аби  посприяти у відкритті віз, зловмисниці не робили. Цілі стоси документів, зібрані на їх вимогу клієнтами, просто лежали в них вдома, – все це вилучили поліцейські під час санкціонованого обшуку. Щоправда, потерпілих зловмисниці переконували, що всі папери у посольствах  і з дня на день має бути результат.

Більше року аферистки дурили людей, поки останні не зрозуміли в яку пастку потрапили, і звернулися із заявами до поліцейських. На даний час триває досудове розслідування, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *