Територіальним громадам дозволили реєструвати народження, шлюб та смерть

Територіальним громадам дозволили реєструвати народження, шлюб та смерть

Депутати ухвалили законопроєкт щодо забезпечення права на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану. Його розглядали у зв’язку з укрупненням територіальних громад, йдеться на сайті Верховної Ради.

Автори законопроєкту підкреслили, що децентралізаційна реформа в Україні є важливою та успішною. Втім, вона зумовила негативні наслідки.

«Мільйонам українців суттєво ускладнено доступ до державної реєстрації народження, шлюбу, смерті», – зазначено в пояснювальній записці. Все через те, що у законодавстві закріплено різний обсяг повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану між різними територіальними громадами.

Тож законопроєкт №4382 пропонує якнайшвидше надати територіальним громадам, утвореним на базі міст обласного значення принаймні базові повноваження у сфері ДРАЦС. Йдеться про реєстрацію народження, шлюбу, смерті.

Його автори наголосили, що такий крок дозволить органам місцевого самоврядування використати власну мотивованість, гнучкість та мобільність.

Полегшиться інтеграція таких послуг у ЦНАП, їх надання у старостинських округах.

Там також пояснили, що зміни дозволять надавати ці послуги швидко, за один візит. До того ж – максимально близько до громадян.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares