У Мюнхені відбулася виставка “Жахи війни”, свої картини представила відома українська художниця Ірина Федоренко

Ірина Федоренко SEMIRA – художниця з Маріуполя, після 24 лютого її життя, як і мільйонів українців, повністю змінилося і тепер вона живе та працює в Мюнхені, створюючи велику серію картин «Діти війни», деякі з яких будуть представлені на виставці. Цю серію вже побачили глядачі більше, ніж на 30 виставках у різних куточках світу, головний лозунг цих робіт #ArtForPeace.

“Виставка закінчилася і картини вже запаковані для наступної. Тема війни в Україні – те, про що я говоритиму через мої картини і далі. Поки ми віч-на-віч із цим злом, те, що можу зробити особисто я, я продовжуватиму. Велике дякую всім, хто допоміг організувати та провести цю виставку, гостям! Я знайшла нових друзів! втомилася, дуже, але ми продовжуємо!” – пише у себе на сторінці Фейсбук Ірина.

Виставка привернула увагу журналістів найбільших німецьких ЗМІ, пише видання BILD:

“Вона малює жахи війни

Сьогодні у Мюнхені відкрилася виставка «Жахи війни». Свої роботи на ній презентувала українська художниця Ірина Федоренко. Вона народилася в Маріуполі, працювала в Києві, а з початком війни разом із сином та мамою бігла до Німеччини. У творчості Ірина приділяє особливу увагу портретам, оскільки погляд завжди відбиває емоції.

Також на виставці представлені знімки українського фотографа-документаліста Михайла Палінчака, на яких знято військові будні. Виставка має показати силу духу українського народу.”

«Вчора ми відкрили нашу виставку! Море емоцій, не було жодної людини, кого б не торкнулися роботи, представлені в експозиції. Серед почесних гостей були представники культури Мюнхена, журналісти, політичні та громадські діячі, волонтери, бізнесмени, котрі активно допомагають Україні у цей складний час. 

Наше завдання: говорити, кричати про те, що війна-це страшно, війна йде, і потрібно спрямувати всі зусилля, щоб зупинити цей жах! Дякую всім організаторам, які працювали разом над проведенням цієї виставки: Генеральному Консулу України в Мюнхені Юрію Ярмілко, що завітав на відкриття разом з дружиною, Консулу Генерального консульства України в Мюнхені Oleksandr Stetsyuk, усьому складу галереї Galerini та всім, хто прийшов провести цей вечір разом з нами! Сьогодні ще одна нагода подивитися виставку, приходьте!

Також приємний момент: моя картина “Леся” поїхала в “новий дім”, тепер вона у добрих та надійних руках і буде прикрашати новий офіс Генерального консульства Украины в Мюнхені.» – пише Ірина про відкриття.

Спеціальний гість виставки – німецька фотографиня Natalie Strohmaier, що представляє роботу, присвячену Україні – «#Stopthewar».

«Мистецтво може сказати більше, ніж тисячі слів, тож, запрошуємо подивитися в очі правді про війну» – Ірина Федоренко, художниця, арт-експерт, кураторка виставки.

#IrynaFedorenko #SEMIRA #SEMIRAART

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *