У Тернополі відкрили меморіальну дошку учаснику АТО, почесному громадянину міста, лікарю Михайлу Стасіву (ФОТО)

У Тернополі відкрили меморіальну дошку учаснику АТО, почесному громадянину міста, лікарю Михайлу Стасіву (ФОТО)

Меморіальну дошку лікарю, учаснику АТО, почесному громадянину Тернополя, воїну-інтернаціоналісту, майору медичної служби Михайлу Стасіву відкрили 29 березня на фасаді поліклініки на вул. Острозького у Тернополі. На відкриття прийшли родичі, друзі, колеги та пацієнти, представники духовенства, міський голова Сергій Надал.

«Ми сьогодні вшановуємо пам’ять людини з великої літери, лікаря, який в тяжкі для України дні, у вересні 2014 року пішов добровольцем в зону АТО, протягом 13 місяців там надавав медичну допомогу та рятував життя пораненим, в тому числі і під час боїв за Дебальцево, – зазначив міський голова. – Він був зразком  людської гідності, добропорядності та мудрості. Він був  досвідчений і висококваліфікований лікар, мудрий керівник, у якої багато тернополян не один раз отримали мудру пораду та дружню підтримку. І такою людиною він залишиться у нашій пам’яті, а ця меморіальна дошка буде нагадувати про його неоціненний вклад у розвиток міста та захист держави».

Довідка

Стасів Михайло Ярославович (21.11.1968-01.04.2016 р.) народився селі Гайворонка Теребовлянського району Тернопільської області. Після закінчення школи служив в Афганістані. Закінчив Тернопільський державний медичний інститут. 20 років працював хірургом у Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги, був завідувачем хірургічного відділення, останні роки працював заступником головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Тернопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги. 13 місяців надавав медичну допомогу у зоні АТО (з вересня 2014 року).

Михайло Стасів рятував поранених, забирав з передової загиблих, оперував у бліндажах, наметах, у машині. Оперував у Світлодарській лікарні. Згодом терористи обстріляли і знищили операційний блок. Із Дебальцівського котла вивіз 187 бійців.

Серце великого життєлюба перестало битися 1 квітня 2016 року. Воно було віддане Україні та людям. Похований на Алеї Героїв Микулинецького кладовища.

Серед багаточисельних нагород і відзнак Стасів Михайло Ярославович нагороджений: Орденом «За заслуги» Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга»; «Відзнакою Тернопільської міської ради».

19 серпня 2016 року Тернопільська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста Тернополя» (посмертно).


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares