У ЗУНУ – «Дні кіно від ТРО»

У ЗУНУ – «Дні кіно від ТРО»

20-21 березня 2024 року в актовій залі Західноукраїнського національного університету відбуватиметься проєкт «Дні кіно від ТРО».

«Дні кіно від ТРО» – це всеукраїнський тур команди «ТРО Медіа» із презентацією документальних фільмів та історій, а також фотовиставки, що створені військовослужбовцями служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

Упродовж двох днів гості заходу матимуть можливість переглянути коротко- і повнометражні документальні фільми, героями яких є військовослужбовці підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ, їхні родичі, жителі постраждалих внаслідок атак російських військ населених пунктів України.

Головна мета заходу «Дні кіно від ТРО» – показати глядачеві війну без прикрас; продемонструвати документальні свідчення про воєнні злочини російської армії на території України; сприяти зміцненню мотивації до військової служби у лавах ЗСУ серед військовозобов’язаних громадян та допомогти формувати національно-патріотичне виховання серед молодого покоління українців.

«Готові до спротиву» – це цикл документальних фільмів про бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. У стрічках цього циклу задокументовано бойові історії з життя підрозділів тероборони. Більшість бійців цих військових частин у цивільному життя не мали стосунку до війська, але в перші дні повномасштабного вторгнення рф вони без роздумів взяли зброю до рук та пішли захищати свою Батьківщину. Ці люди – до початку великої війни успішні бізнесмени, вчителі, науковці й представники інших професій – зараз перебувають у найгарячіших точках України та дають гідну відсіч ворогу на фронті.

Події фільму «107 бригада» із циклу «Готові до спротиву» охоплюють період від початку повномасштабної війни до червня 2023 року. Це – історії солдатів, сержантів та офіцерів чернівецької бригади тероборони на війні: підприємця, який покинув бізнес заради порятунку держави, а на війні втратив ногу, але продовжує захищати Україну; священника, який взяв до рук зброю і пішов на війну; чоловіка і дружини, які разом служать в українському війську. Автори картини намагались показати простих людей, їхні історії, особисті мотивації та феномен тероборони у сучасній військовій справі.

Автори проєкту «Дні кіно від ТРО» «ТРО Медіа» (Служба зв’язків з громадськістю Сил територіальної оборони Збройних Сил України) за сприяння Державного підприємства «Кримський Дім».

Керівник проєкту – полковник Олексій Дмитрашківський;

художній керівник проєкту – режисер, кіноактор, військовослужбовець ЗСУ Ахтем Сеітаблаєв;

режисери – Олександр Павелко, Павло Неугодов, Олесь Каціон, Олександр Ткачук;

оператори – Ігнат Леміш, Віталій Черняк, Олексій Ламах, Костянтин Гомон, Костянтин Гродзинський, Георгій Спасокукоцький;

фотограф – Олег Пальчик;

звукорежисер – Ярослав Деренюк;

графіка – Олексій Єрмолін;

журналісти – Олексій Братущак, Іван Абрамов, Микола Кобилюк.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *