Відпустка для вазонів

Відпустка для вазонів

Літо – пора активного росту рослин, у тому числі і кімнатних квітів, тому з приходом тепла багато хто виносить вазони з квітами на балкон, у сад, а дехто навіть везе їх на все літо на дачу. Однак необхідно знати, що нові умови мікроклімату кімнатним квітам підуть на користь лише в тому випадку, якщо до них їх готували поступово і правильно. Не можна просто перемістити рослину в середовище з іншою температурою, іншим газообміном, вологістю – цим ви піддаєте її стресу, через який вона може навіть загинути.

Міняємо середовище

Існує золоте правило для кімнатних квітів: температурна різниця між повітрям і водою, якою поливають рослину, не повинна бути більшою 8 градусів, інакше квіти отримують так званий «температурний шок». Теплолюбні кімнатні рослини такі, як орхідеї, гербери і фікуси, потрібно привчати до зміни температури поступово. Залишайте ці квіти на ніч на вулиці тільки коли прийшло справжнє літо і немає загрози різких нічних похолодань. Такі рослини як юка, пеларгонія, гліцинія – більш витривалі, але, якщо є загроза нічних заморозків або різкого похолодання, вазони з цими квітами краще на ніч занести в будинок.

Особливо важливі перші два тижні адаптації кімнатних рослин до нових умов. Краще помістити рослини в тінь, виставляти їх ненадовго під прямі сонячні промені можна тільки рано вранці і ввечері. Важливо, щоб рослина була захищена від вітру і протягів.

Оберігаємо від дощу

Якщо квітка не дуже любить вологу, постарайтеся захистити її від несподіваного дощу. У цьому вам допоможуть імпровізовані навіси, або тримайте горщик на терасі чи балконі. Не забувайте і про ті рослини, які, навпаки, люблять воду: періодично влаштовуйте їм обприскування або купання під душем, але в жодному разі не обприскуйте їх під сонячними променями, оскільки краплі можуть викликати опіки на листках.

Обережно, шкідники!

Не забувайте проводити регулярні огляди рослин на предмет появи шкідників або ознак якого-небудь захворювання. Горщики та контейнери з квітами ставте на підставки. По-перше, це гарантує рослині захист від швидкого зневоднення, по-друге – від небажаних гостей з ґрунту. Щоб ніякі шкідники не заповзали в горщик через зливні отвори, натягніть на низ горщика звичайну капронову панчоху. Не ставте вазони просто на траву, тому що трава під вазонами рости не буде, і ви зіпсуєте собі газон або галявину.

Можна закопати горщик з великою квіткою в землю. Це захистить ґрунт у горщику від перегріву і швидкого висихання, а крім того, різкий порив вітру не зможе перевернути горщик, заподіявши тим самим шкоду рослині.

Багато квіткарів на літо висаджують кімнатні квіти з горщиків просто в клумби. Добре ростуть влітку у відкритому ґрунті різні сорти бальзамінів, амариліси, пеларгонія.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *