Віктор Забігайло, голова Тернопільської організації партії «Основа»: «Ми знімемо блокаду Донбасу, і країна ЗаПрацює!»

Віктор Забігайло, голова Тернопільської організації партії «Основа»: «Ми знімемо блокаду Донбасу, і країна ЗаПрацює!»
Що залишається українцям: скласти руки і чекати?

ВВП України зазнало збитків у 25% від часткової втрати економіки на Сході. У той же час, згідно з даними Мінекономрозвитку, загальний рівень тіньової економіки становить 33% від ВВП, а журналісти за різними підрахунками озвучують ще більш вражаючу цифру – 50%.

Ще 10% від ВВП потрібно буде повертати як відсотки за користування кредитами МВФ.

То що залишається українцям?

Почну з роздумів вголос. Так, я вибрав складну особисто для мене тему і, думаю, не тільки для мене. У нашому західному регіоні України питання Донбасу останнім часом не згадується. Зрозуміло, чому – ніхто не бачить виходу з такої складної ситуації. Думаю, що все-таки комусь доведеться приймати зважене доленосне рішення для України.

Помиляться чи не помиляться ті, які прийматимуть рішення? У свою чергу, хотів би висловитися алегорією, що всі ми на одному кораблі під назвою «Україна». Чи зуміє «той, хто дивиться вдалечінь», провести наш корабель повз шторм і бурі – в безпечний порт? Покаже час.

А поки що політична партія «Основа» має план чітких дій – «Програму стрімкого розвитку», де вказується, що блокада Донбасу розірвала виробничі ланцюжки, вже нанесла збиток у 50 мільярдів гривень, позбавила країну 100 тисячі робочих місць. Відновивши економічні зв’язки, ми повернемо роботу, заробітну плату, відновимо виробництво на підконтрольних Україні територіях, а після вводу миротворців – і на всьому Донбасі.

Попередньо, блокада – це сценарій, вигідний Росії. Ініціатори блокади, скоріш всього не напряму, але підіграли і бойовикам, і Росії. Саме їхні дії послужили відправною точкою націоналізації українських активів ОРДЛО. Зараз на підприємствах, які залишились на Донбасі, продовжують господарювати бойовики. А Росія, таким чином, позбулася конкурента на світових ринках металопродукції.

За оцінками Нацбанку, чистий негативний ефект торгового балансу України від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями на Донбасі оцінюється в 1,8 мільярда доларів у 2017 році і в 0,5 мільярда у 2018 році.

В уряді ще рік  тому підрахували, що збитки від блокування поставок вугілля із так званих «республік» складуть у доларах США 3,5 мільярда і це призведе до скорочення 75 тисяч робочих місць.

Це тільки ті втрати, які змогли підрахувати.

За різними оцінками, блокада зменшила темпи росту промислового виробництва на 4%. Знизився вантажопотік близьких до Донецької області портів, через які в основному проходить експорт продукції місцевих підприємств. У Маріупольському порту в 2017 році зниження склало 14,3% до 6,5 мільйона тонн. Порт, фактично, завантажений лише на третину можливостей.

Така ж ситуація і в Бердянську. У 2017 році порт скоротив вантажопотік на 37% до 2,4 мільйона тонн.

Блокада сприяла подальшій деіндустріалізації України. За 2017 рік експорт сільського господарства збільшився на 16% до 18 мільярдів доларів. При цьому експорт металопрокату в 2017 році зменшився на 17,6% на фоні падіння виробництва на 14%.

У фінансовому виразі об’єми експорту продукції металургії збільшились на 22%, а експорт залізних руд – в 1,4 рази, завдячуючи винятково сприятливій ціновій кон’юнктурі на світових ринках.

Зняття блокади дозволить, перш за все, відновити роботу українських підприємств, зменшити виробничі та логістичні витрати. І, власне, після приходу миротворців ООН – відновити роботу промисловості і на всьому Донбасі.

Найближчим часом ми ознайомимо українське суспільство з усіма пунктами нашого плану, щоб українці могли переконатися: це – не лозунги і не популізм, а реальні плани, які за підтримки всього суспільства переростуть у реальні справи.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *