Виконання судових рішень: що потрібно знати?

Виконання судових рішень: що потрібно знати?

Судове рішення може виконуватись у добровільному або примусовому порядку. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення добровільно, потрібно звернутися із заявою про видачу виконавчого листа до суду, який розглядав справу.

Виконавчий лист обов’язково має містити: назву і дату видачі документа, найменування органу, прізвище, ім’я, по-батькові та посаду особи, яка його видала; дату прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування стягувача та боржника, їх місцезнаходження, дату народження боржника – фізичної особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта; резолютивну частину рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дату набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред’явлення рішення до виконання.

Після цього слід написати заяву про примусове стягнення коштів із боржника та звернутися до державної виконавчої служби або приватного виконавця, який знаходиться за місцем проживання/перебування чи роботи боржника або за місцем знаходження його майна.

Виконавчий лист може бути пред’явлений до примусового виконання протягом трьох років.

Грошові суми, стягнуті з боржника (зокрема і одержані від реалізації майна боржника), надходять на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. За письмовою заявою стягувача – фізичної особи стягнуті кошти перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку чи іншій фінансовій установі або надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.

Знайти потрібний підрозділ державної виконавчої служби: https://minjust.gov.ua/str_ust_der

Обрати приватного виконавця: https://erpv.minjust.gov.ua

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares