Вишнівецький палац запрошує на виставку: у старовинних залах представили картини учасниці мистецького гурту «Палітра» з Кременця Марії Швед

Вишнівецький палац запрошує на виставку: у старовинних залах представили картини учасниці мистецького гурту «Палітра» з Кременця Марії Швед
Художниця творить у різних живописних техніках і стильових напрямках. Її картини передають неповторну красу української землі, випромінюють світло, тепло та пройняті духом любові до рідного краю.

Марія Швед – уродженка села Котюжини Збаразького району.  Дитинство пройшло у мальовничій місцевості, що напевне, і сформувало в душі майбутньої художниці палку любов до рідної землі. Спочатку навчалася в технічному коледжі Тернопільського державного технічного університету і здобула професію оператора електронно-обчислювальних машин. А вже у 2009 році з відзнакою закінчила Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут, де  здобула кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва, етики та естетики, методиста з виховної роботи. Поринувши у світ мистецтва, Марія залишилась працювати викладачем у цьому ж навчальному закладі. З 2012 року – учасниця жіночого мистецького гурту «Палітра» й понад 15 збірних виставок гурту, що проводилися у Кременці, Бережанах, Почаєві, Вишнівці, Тернополі, Збаражі, Острозі.

У 2018 році зі студентами та колегами займалася відтворенням міського колориту Кременця у ретроафішах 1930-х років до кінофільму «Червоний. Без лінії фронту».

Картини художниці – у приватних колекціях України. Працює у техніках акварельного та олійного живопису, графіки.

Виставка діятиме протягом місяця. Усіх шанувальників мистецтва запрошують насолодитися полотнами і зануритися в атмосферу старовинного Вишнівецького палацу.

Валентина Брега, екскурсовод  Вишнівецького відділу НЗ «Замки Тернопілля»

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *