Які послуги експортує та імпортує Тернопільщина

Які послуги експортує та імпортує Тернопільщина

Обсяги експорту та імпорту послуг області торік становили, відповідно, 99,5 млн. дол. США та 9,5 млн. дол. Порівняно з 2018 роком, експорт збільшився на 33,4 відсотки, імпорт – на 10,2. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 90,0 млн. дол.

Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 105 країн світу. Експортні послуги надавали 70 підприємств області, імпортними користувалося 74.

До країн Євросоюзу експорт послуг становив 86,2 відсотки від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 90,0 відсотка від загального обсягу імпорту.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг, була Польща (80,4 відсотки обласного експорту та 37,2 відсотки обласного імпорту).

Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до Індії, США, Нігерії та Швейцарії; імпорту послуг – з Німеччини, Бельгії, Білорусі, Литви, Великої Британії та Швеції.

Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні і ділові послуги, послуги пов’язані з подорожами, послуги у сфері телекомунікації та комп’ютерні послуги.

Головне управління статистики у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares